25.05.2017 11:08

Warner Bros. odwołuje premierę „Wonder Woman” z powodu zamachu w Manchesterze

Po tragicznym wydarzeniu pod koniec koncertu Ariany Grande, studio Warner Bros. zdecydowało się odwołać uroczystą premierę „Wonder Woman” w Londynie. 

Warner Bros. odwołuje premierę „Wonder Woman” z powodu zamachu w Manchesterze
foto: kadr z filmu

Po świetnych recenzjach filmu „Wonder Woman”, studio Warner Bros. mogło zacierać ręce. Nie dość, że są szanse na duży hit kasowy, to być może po raz pierwszy uniwersum DC będzie mogło pochwalić się dobrym filmem. Pierwsze zapowiedzi filmu wyreżyserowanego przez Patty Jenkins sugerowały, że do fiaska w stylu „Legionu samobójców” oraz „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości” raczej nie dojdzie.

Jednak uroczysta premiera filmu o dzielnej wojowniczce Amazońskiej, która miała się odbyć 31 maja 2017 roku w Londynie, została odwołana z powodu tragicznych wydarzeń z hali w Manchesterze. Pod koniec koncertu popularnej piosenkarki Ariany Grande doszło do zamachu terrorystycznego, w skutek którego zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych. Nie odbędzie się również spotkanie z dziennikarzami. Warner Bros. wydało oficjalnie oświadczenie:

"

Nasze myśli są przy wszystkich, którzy zostali dotknięci niedawną tragedią w Wielkiej Brytanii. W świetle obecnej sytuacji, rezygnujemy z planowanej premiery „Wonder Woman” i wszystkich spotkań prasowych, które miały się odbyć w Londynie. "

Na głośnym otwarciu „Wonder Woman” mieli pojawić się odtwórcy głównych ról filmu: Gal Gadot, Chris Pine i Robin Wright, a także reżyserka. Jednak po ataku wytwórnia musiała zrewidować swoje plany i nie chciała ryzykować w momencie, gdy Wielka Brytania może być narażona na kolejne niebezpieczeństwa. 

Gal Gadot, odtwórczyni komiksowej superbohaterki, wyznała ostatnio, że niemal porzuciła aktorstwo przed dostaniem angażu w superprodukcji. Jednak wszystko wskazuje na to, że podjęła dobrą decyzję, bo jej rola jest uznawana za najlepszy aspekt nowego filmu ze stajni DC. Przypomnijmy, że Wonder Woman po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć w filmie „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości” z 2016 roku. Bohaterka jest z nami już od 1941 roku, ale aż dziw bierze, że na swój Hollywoodzki debiut czekała 75 lat. 

Film na polskie ekrany wejdzie 2 czerwca 2017. 

Kamil Dachnij
Tagi: Wonder Woman