30.07.2019 13:40

Warner Bros. zaczyna produkować polskie filmy. Znamy już pierwszy projekt

Warner Bros. Pictures to wytwórnia filmowa, która wydała wiele hitów kinowych. Teraz jej przedstawiciele postanowili nakręcić polską produkcję na podstawie książki Doroty Masłowskiej.

Warner Bros. Pictures
YouTube/Warner Bros. Pictures

Warner Bros. to jedna z największych wytwórni filmowych na świecie. To właśnie spod jej skrzydeł wyszły takie hity jak: "Mroczny rycerz", "Brudny Harry", "Lśnienie" oraz "Kac Vegas" i wiele innych znanych tytułów. Teraz w związku z wytwórnią pojawia się ogromna szansa dla rodzimych twórców. Okazuje się, że Warner Bros. rozszerza działalność na polski rynek filmowy. Już wiemy, jaki będzie ich pierwszy projekt i kiedy będzie jego premiera.

Zobacz także: Zobacz pierwsze zdjęcia do komedii "Najmro" z gwiazdorską obsadą

Warner Bros. tworzy polski film

Warner Bros. Pictures wchodzi we współpracę z polskim studiem Madants. Wspólnie przygotują adaptację powieści Doroty Masłowskiej, pt.: "Inni ludzie".

To nie pierwsza książka Doroty Masłowskiej, która będzie zekranizowana. Wielkim hitem okazał się film "Wojna polsko-ruska" z 2009 roku, która powstała na podstawie jej prozy.

Projekt R019
Projekt R019
Przeczytaj także Polacy nakręcili własny "Czarnobyl". Zobacz krótkometrażowy film "Projekt R019"

Zdaniem przedstawicieli Warner Bros. Masłowska jest wyrazistym głosem swojego pokolenia i celnie komentuje życie społeczne. Dlatego też jej powieść "Inni ludzie" wydaje się atrakcyjna i idealnie nadaje się na produkcję kinową. 

Za reżyserię filmu odpowiadać będzie Aleksandra Terpińska, znana z krótkometrażowej produkcji "Najpiękniejsze fajerwerki ever". Film otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Czy i tym razem Terpińska osiągnie sukces?

O tym, jak będzie wyglądał polski debiut Warner Bros. przekonamy się już w 2020 roku. Właśnie na ten rok zaplanowana jest premiera filmu "Inni ludzie".

"Inni ludzie" - o czym jest książka Doroty Masłowskiej?

Dorota Masłowska w książce "Inni ludzie" opowiada historię dwójki ludzi, Kamila i Iwony, których losy łączą się, choć do tej pory prowadzili zupełnie inne życie. Ona jest znudzoną żoną bogatego męża, on 32-latkiem, który wciąż mieszka w bloku ze swoją mamą. Jego wielką pasją jest hip-hop. Miejscem akcji jest współczesna Warszawa, w której na pierwszym miejscu postawione są pieniądze i media społecznościowe. 

Musimy przyznać, że zapowiada się obiecująco.

Zobacz także: Jason Momoa gwiazdą nadchodzącego thrillera Netfliksa 

Tagi: Premiery polskie filmy