18.04.2017 15:16

„Watchmen. Strażnicy” będzie filmem animowanym?

Wieści nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale jak wynika z materiałów, które dostały się do sieci, szykuje się nowy rozdział „Watchmen. Strażników”.

„Watchmen. Strażnicy” będzie filmem animowanym?
foto: materiały prasowe

Po raz ostatni bohaterowie znani z komiksu Alana Moore’a (scenariusz) i Dave’a Gibbonsa (rysunki) pojawili się na ekranie w filmie w reżyserii Zacka Snydera z 2009 roku. Mamy doczekać się kolejnej wersji ich przygód, jednak tym razem animowanej.

Skąd to wiadomo? Do sieci wyciekła ankieta od Warner Bros. przeprowadzona w obrębie związanej z wytwórnią społeczności A-List Community, w której możemy poznać opis nadchodzącej produkcji:

"

Wierna adaptacja komiksu „Watchmen” wykonana w stylu nawiązującym do materiału źródłowego.

W alternatywnej rzeczywistości pojawienie się amerykańskich superbohaterów zmieniło historię: Stany Zjednoczone wygrały wojnę w Wietnamie, Nixon wciąż jest prezydentem, a zimna wojna wciąż trwa. „Watchmen” rozpoczyna się jako zagadka dotycząca pewnego morderstwa, ale szybko rozwija się w opowieść o konspiracji mającej wpływ na całą planetę. Nietypowa grupa bohaterów - Rorschach, Nite Owl, Silk Spectre, Dr. Manhattan i Ozymandias - musi zweryfikować własne przekonania i zadać sobie pytanie, gdzie leży granica między dobrem a złem. "

1

Nic więcej nie wiadomo na temat projektu - kto się zajmie reżyserią i kiedy planowana jest data premiery. Jak wynika z komunikatu będzie to film typu „made for video”. Oznacz to, że nie trafi on do dystrybucji kinowej a od razu na rynek DVD/Blu-ray.

Od 2012 rroku ukazuje się seria komiksowa „Strażnicy - Początek”, będąca prequelem oryginalnych „Strażników”.

Twórca fabularnego filmu z 2009 roku pracuje obecnie nad superbohaterską „Ligą Sprawiedliwości”. Mogliśmy już zobaczyć Batmana (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadot), Cyborga (Ray Fisher), Flasha (Ezra Miller) oraz Aquamana (Jason Momoa) na wspólnej fotografii oraz pierwszy zwiastun filmu, którego premiera jest zapowiedziana na 17 listopada 2017 roku.

Obejrzysz animowane „Watchmen. Strażnicy”?

Robert Skowronski
Tagi: #News