14.06.2018 14:46

Według nowych informacji w solowym filmie o Batmanie nie pojawi się Ben Affleck

Dyskusje na temat tego, czy Ben Affleck przywdzieje jeszcze kostium Mrocznego Rycerza, czy też nie, wciąż trwają w najlepsze. Według nowych raportów, reżyser nadchodzącego solowego „Batmana” chce się skupić na historii młodego Bruce'a Wayne'a.

Według nowych informacji w solowym filmie o Batmanie nie pojawi się Ben Affleck
foto: materiały prasowe

Saga trwa. Według najnowszych doniesień z portalu Thehollywoodreporter.com, Ben Affleck nie zostanie zaangażowany do produkcji o zamaskowanym krzyżowcu, którą obecnie przygotowuje Matt Reeves. Na początku czerwca 2018 roku okazało się, że dotychczasowy szef oddziału kreatywnego DC Entertainment, czyli Geoff Johns, odchodzi, by założyć własną firmę. Wśród informacji opublikowanych przy okazji tego wydarzenia pojawiły się również szczegóły produkcji o Batmanie.

Według Hollywood Reportera, film Reevesa ma być rebootem postaci, a jego Bruce Wayne ma być zdecydowanie młodszy od Bena Afflecka, co oznaczałoby, że aktor nie pojawiłby się już w żadnym filmie o Batmanie.

Kolejny reboot Batmana?

Według informacji opublikowanych przez THR, Matt Reeves oddał pierwszy akt scenariusza „Batmana” do oceny nowemu szefowi DC Entertainment Walterowi Hamadze. Podobno jego wersja ma się skupiać na młodym Waynie, co skutecznie wyklucza uczestnictwo Afflecka w produkcji. Na razie są to jedynie niepotwierdzone informacje, które pochodzą z nieoficjalnego źródła.

Nie mniej, taka sytuacja wydaje się być bardzo prawdopodobna. Pamiętajmy, że pierwotnie to właśnie Ben Affleck miał się zająć reżyserią, zagrać główną rolę, a także napisać scenariusz do solowego filmu o Batmanie. Potem pojawiły się plotki, że Affleck nie jest do końca zadowolony ze swojej pracy, aż poinformowano, że aktor zrezygnował ze stołka reżysera i skupi się tylko i wyłącznie na graniu postaci. Cóż, wygląda na to, że już niedługo nie będzie się musiał zajmować niczym.

Filmografię Matta Reevesa zamyka „Wojna o Planetę Małp” z 2017 roku, w której główną rolę zagrał Andy Serkis. Batmana-Afflecka mieliśmy okazję ostatnio zobaczyć w „Lidze Sprawiedliwości”.

Kamil Kacperski
Tagi: News Batman DC Comics