05.11.2018 16:15

Weronika Rosati jako Elizabeth Taylor nowym filmie Majewskiego [FOTO]

W Katowicach powstaje właśnie film "Brigitte Bardot cudowna", w którym Weronika Rosati zagra słynną Elizabeth Taylor. W tytułową bohaterkę również wcieli się polska aktorka. Jak obie panie prezentują się w rolach ikon kina?

Weronika Rosati
foto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Lech Majewski, polski reżyser należący do Amerykańskiej Akademii Filmowej, który zrealizował m.in. filmy takie jak "Wojaczek" czy "Młyn i krzyż", pracuje aktualnie nad kolejnym filmowym projektem. "Brigitte Bardot cudowna" to osadzona na granicy jawy i snu ekranizacja powieści napisanej przez samego Majewskiego. W rolach ikon kina wystąpią polskie aktorki - Weronika Rosati i Joanna Opozda.

Weronika Rosati jako Elizabeth Taylor

Znana z pierwszych stron tabloidów oraz filmów "Pitbull", "Obława" i "Porady na zdrady" aktorka w produkcji Majewskiego otrzymała zaszczytną rolę Elizabeth Taylor - gwiazdy amerykańskiego kina, która zachwyciła cały świat swoimi rolami w dziełach "Kotka na gorącym, blaszanym dachu", "Kto się boi Virginii Woolf" czy "Kleopatra". Weronika Rosati pochwaliła się zdjęciami w pełnej charakteryzacji na swoim Instagramie:

Weronika Rosati
Weronika Rosati

Joanna Opozda jako Brigitte Bardot

W tytułową bohaterkę nowego filmu Majewskiego wcieli się natomiast Joanna Opozda, która występowała m.in. w "Planecie Singli" i "Pierwszej miłości". Wybór aktorki do roli Brigitte Bardot zaakceptowała sama francuska gwiazda.

Brigitte Bardot
Brigitte Bardot

"Brigittte Bardot cudowna" - o czym będzie?

Podobnie jak w książce "Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej", akcja filmu toczy się w połowie XX wieku w Polsce. Jest to fantasmagoryczna opowieść o hotelu istniejącym na styku różnych rzeczywistości - historii, snu, marzenia i mitu. W tym wyjątkowym miejscu funkcjonuje nieskończona ilość pokoi i korytarzy, wśród których spotkać można postaci z PRL-owskiej rzeczywistości, jak i gwiazdy światowego kina. Liczne drzwi w hotelu prowadzą do rozmaitych miejsc na świecie - Londynu, Wenecji czy Syberii. W tej plątaninie, główny bohater, niczym Telemach wśród mitycznych lądów i postaci, poszukuje swojego ojca, byłego lotnika Dywizjonu 302, którego prawdziwy los jest przed nim ukrywany. Pewnego dnia, podczas wizyty w katowickim kinie Rialto, oglądając "Pogardę" Jeana-Luca Godarda, dostaje się do buduaru Brigitte Bardot...

Zdjęcia do filmu realizowane są w Katowicach, rodzinnym mieście Lecha Majewskiego. Prócz Weroniki Rosati i Joanny Opozdy w produkcji wystąpią także Andrzej Grabowski i Magdalena Różdżka. Data premiery filmu "Brigitte Bardot cudowna" nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzow
Tagi: News Brigitte Bardot