20.12.2017 14:33

Wersja reżyserska filmu „To” jednak powstanie. Czym będzie różniła się od kinowej?

Reżyser filmu „To” potwierdził, że zrealizuje wersję reżyserską, którą już dawno obiecał fanom.

Wersja reżyserska filmu „To” jednak powstanie. Czym będzie różniła się od kinowej?
foto: materiały prasowe

Nowa ekranizacja powieści Stephena Kinga pt. „To” z Billem Skarsgårdem w roli demonicznego Pennywise’a rozbiła bank i zachwyciła widzów na całym świecie, szybko stając się jednocześnie najlepiej zarabiającym horrorem i najlepiej zarabiającym filmem tylko dla dorosłych w historii.

W związku z gigantycznym zainteresowaniem widzów już we wrześniu 2017 roku reżyser filmu, Andrés Muschietti, zapowiedział, że zrealizuje wersję reżyserską „To”, jednak nie ujawnił wtedy żadnych szczegółów. Później temat ucichł i nie pojawił się nawet wtedy, gdy ogłoszono datę premiery „To” na DVD i Blu-Ray, dlatego fani zaczęli się zastanawiać, czy Muschietti w ogóle planuje dotrzymać obietnicy.

_pressroom_materialy_0_TO_DVD_2D_net_7321909348172

Jak donosi portal Bloody Disgusting – planuje, tylko jeszcze nie teraz. Redaktorzy z portalu zapytali o to wprost, na co reżyser odpowiedział zdawkowo: „Tak, ale za kilka miesięcy”. Wersja reżyserska miałaby zawierać 11 wyciętych i rozszerzonych scen, które znalazły się w wydaniu DVD i Blu-Ray. Czy wśród nich zobaczymy też słynną scenę, w której Pennywise pożera dziecko? Biorąc pod uwagę to, jakie zainteresowanie wzbudziła sama opowieść o niej, fani na pewno by sobie tego życzyli.

Premiera filmu „To” na DVD i Blu-Ray została w Polsce zapowiedziana na 17 stycznia 2018 roku. Prócz samego filmu i usuniętych scen będzie zawierała materiały dodatkowe, takie jak: „Pennywise żyje!”, „Klub Frajerów” i „Mistrz strachu Stephen King”. Data premiery reżyserskiej wersji filmu nie jest jeszcze znana. 

Czy chciałbyś zobaczyć wersję reżyserską filmu „To”?

Natalia Hluzow
Tagi: #News #Pennywise #To