07.09.2017 11:33

Wielki Wróbel z „Gry o tron” zagra papieża Franciszka

Fani „Gry o tron” to przewidzieli! Jakiś czas temu pojawiły się głosy, że Jonathan Pryce wcielający się w Wielkiego Wróbla do złudzenia przypomina obecnego papieża. Niebawem aktor zagra głowę Kościoła w filmie Netfliksa poświęconym papieżowi Franciszkowi I. 

Gra o tron, papież Franciszek
foto: EastNews/Broadway Bakery/LILIANNA SOKOLOWSKA

W końcu! To, że Jonathan Pryce wygląda jak papież Franciszek widać na pierwszy rzut oka. Internauci już dawno zestawiali zdjęcia aktora z głową Kościoła, sugerując potencjalnym twórcom filmu o życiu Jorge Mario Bergoglio, że kandydat do głównej roli jest na wyciągnięcie ręki. Jak widać, Netflix wziął sobie do serca te sugestie, bo w produkcji zatytułowanej „The Pope w roli tytułowej wystąpi właśnie Pryce. Aktor znany jest z takich produkcji, jak „Brazil, „Jutro nie umiera nigdy„Piraci z Karaibów, a ostatnio również z „Gry o tron. To właśnie postać, w jaką się wcielił, stała się źródłem porównań fanów serialu HBO. Fizyczne podobieństwo jest naprawdę duże, ale koneksja objawia się nie tylko w nim. Pyrce w „Grze o tron” występował jako Wielki Wróbel. Jako gorliwy wyznawca Wiary Siedmiu został Wielkim Septonem, czyli... odpowiednikiem papieża w Swiecie Westeros. 

collage

Czy Jonathan Pryce przypomina papieża Franciszka?

Według doniesień portalu comingsoon.net Pyrce wystąpi u boku Antony'ego Hopkinsa. Odtwórca Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec zagra poprzedniego papieża Benedykta XVI. Film Netfliksa skupi się na życiu Franciszka I. Zobaczymy, jak argentyński duchowny stał się pierwszym jezuitą na tronie apostolskim. Historia rozpocznie się od momentu, w którym Joseph Ratzinger zrzekł się funkcji papieża, a jego miejsce zajął Bergoglio. Franciszek I sprawuje urząd głowy Kościoła od 2013 roku, ale jest atrakcyjną postacią filmową, ponieważ jako jeden z pierwszych papieży zaczął wprowadzać rewolucyjne podejście Watykanu do wielu współczesnych problemów. Jego pontyfikat opiera się głównie na tolerancji w stosunku do zjawisk, które do tej pory były przez Kościół krytykowane, a nawet napiętnowane.

Reżyserem „The Pope” został brazylijski filmowiec Fernando Meirelles, znany z takich produkcji, jak „Miasto Boga i „Wierny ogrodnik. Za scenariusz będzie odpowiedzialny Anthony McCarten, który pracował przy takich filmach, jak „Teoria wszystkiego i „Darkest Hour. Produkcja opowiadająca o Franciszku I zostanie oparta na sztuce teatralnej McCartena. Film wyprodukują Dan LinJonathan Eirich, oraz Tracey Seaward. Zdjęcia w Argentynie ruszą jeszcze w listopadzie 2017 roku. Pyrce'a znacznie wcześniej zobaczymy w innym filmie biograficznym. Aktor zagrał ojca Charlesa Dickensa w produkcji „The Man Who Invented Christmas, opowiadającej o życiu pisarza. Data premiery „The Pope” nie jest jeszcze znana. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Gra o tron Netflix