17.08.2017 12:50

Wiemy, kto wystąpi w serialu „Dobry Omen”

Powieść „Dobry Omen” zostanie zekranizowana w formie serialu. W głównych bohaterów zwariowanej opowieści o walce Nieba i Piekła wcielą się David Tennant i Michael Sheen.

David Tennant, Michael Sheen, Dobry Omen
foto: EastNews/MediaPunch/face to face, EastNews/Invision

„Dobry Omen” to powieść napisana przez Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta i wydana przed ponad 17 laty. Autory kultowego komiksu „Sandman” i twórca równie słynnej serii książek opowiadającego o Świecie Dysku, stworzyli zwariowaną komedię fantasy, opowiadającą o końcu świata i walce Nieba z Piekłem. Na antenie radia BBC 4  kilka lat temu powstało słuchowisko składające się z 6. odcinków, które po misi zostało wydane na płytach CD, jako audiobook. Teraz przyszła kolej na serialową wersję prozy Gaimana i Pratchetta. 

Pierwsze prace nad produkcją rozpoczęły się jeszcze w 2011 roku i brał w nich udział Terry Pratchett. Po śmierci pisarza serialem zajmie się drugi z twórców książki, który będzie odpowiedzialny za scenariusz i obejmie swoją pieczą cały projekt. Producentami wykonawczymi zostali Rob Wilkins i Rod Brown z Narrativia. W głównych rolach wystąpią dobrze znani aktorzy. Na ekranie zobaczymy Davida Tennanta znanego z „Dr Who”„Broadchurch”, czy „Jessici Jones” oraz Michaela Sheena, który wystąpił w serialu „Masters of Sex” i filmie „Pasażerowie”. Serial współprodukować będzie platforma Amazon. Zdjęcia będą miały miejsce w Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej. Finalnie ma powstać 6. odcinków, trwających po godzinę. Premiera odbędzie się na Amazon Prime i dopiero po jakimś czasie serial trafi na antenę BBC Two.

Książka „Dobry Omen” opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem, ale w przerysowanej i karykaturalnej formie typowej dla twórczości Gaimana i Pratchetta. Jedyna wiedźma, która naprawdę wie coś o przyszłości, przewiduje dość szczegółowo datę końca świata (najbliższa sobota, zaraz po kolacji). Apokalipsa ma się rozpocząć niepokojącymi zjawiskami: zapłoną morza ognia, księżyc okryje się krwawym całunem a armie Nieba i Piekła zetrą się w ostatecznej walce. Jednak agentowi piekła Crowley'owi (byłemu wężowi) i jego przyjacielowi, będącemu jednocześnie wrogiem, aniołowi Azirafalowi, nie podoba się, że świat przestanie istnieć. Postanawiają zatrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy i zabić Antychrysta, który okazuje się... całkiem miłym 11-letnim chłopcem.

Data premiery nie została jeszcze podana. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Seriale Dobry Omen