08.01.2019 13:04

Wilkołaki-żołnierze, śmietnikowe potwory i cyborgi-łowcy głów w nowej animacji Netfliksa. Oto "Miłość, Śmierć i Roboty" Davida Finchera i Tima Millera

Netflix ogłosił 8 stycznia 2019 roku nową produkcję - "Miłość, Śmierć i Roboty" - animowaną antologię stworzoną przez Tima Millera oraz Davida Finchera.

Wilkołaki-żołnierze, śmietnikowe potwory i cyborgi-łowcy głów w nowej animacji Netfliksa. Oto "Miłość, Śmierć i Roboty" Davida Finchera...
foto: materiały prasowe

Produkty mleczne zdolne do odczuwania, wilkołaki-żołnierze, nieobliczalne roboty, śmietnikowe potwory, cyborgi, które są łowcami głów, kosmiczne pająki i krwiożercze demony z piekła rodem. Tak prezentuje się obsada nadchodzącej produkcji Netfliksa zapowiadanej jako "185-minutowa produkcja kina rodzajowego, która jest szalonym połączeniem filmów krótkometrażowych *NSFM* (nieodpowiednich dla odbiorców głównego nurtu)".

Netflix ogłosił, że nowa produkcja będzie nosiła tytuł "Miłość, Śmierć i Roboty". Seria ma być animowaną antologią stworzoną przez Tima Millera (reżyser "Deadpoola" i jeszcze niezatytułowanego sequelu "Terminatora") oraz Davida Finchera ("MINDHUNTER", "Zaginiona dziewczyna", czy "House of Cards"). Ma to być zbiór animowanych krótkich form, obejmujących takie gatunki jak science fiction, fantasy, horror i komedia. Odcinki charakteryzują się nietypowym podejściem do narracji każdej z opowieści, a przy tym mają być proste w odbiorze i trudne do zapomnienia.

LDR_Quad_01_HighRes
Nowy serial animowany Davida Finchera

Serial czerpie z eklektycznych i prowokujących materiałów kina gatunkowego, które od dawna były w kręgu zainteresowań twórców. Na temat projektu wypowiedział się Tim Miller:

"

"Miłość, Śmierć i Roboty" to mój projekt marzeń, który pozwala mi połączyć miłość do animacji i niesamowitych historii. Kino nocne, komiksy, książki i czasopisma o tematyce fantastycznej od dziesięcioleci były dla mnie inspiracją. Spychano je jednak na margines kultury, skupiający geeków i nerdów – sam byłem jego częścią. Jestem bardzo podekscytowany tym, że środowisko kreatywne wreszcie zmieniło się na tyle, by animacja dla dorosłych mogła stać się częścią szerszego dialogu kulturowego. "

Produkcja "Miłość, Śmierć i Roboty" zjednoczyła globalną społeczność animatorów, gromadząc wyjątkowych reżyserów i artystów oraz innowacyjne studia animacji z całego świata. W sumie przygotowali oni osiemnaście historii. Każdy z drobiazgowo przygotowywanych filmów jest mieszanką energii, akcji i czarnego humoru. 

LDR_Quad_03_HighRes
Kiedy premiera nowego serialu Netfliksa?

Serial, którego producentami wykonawczymi są David Fincher, Tim Miller, Jennifer Miller oraz Josh Donen, pozwolił połączyć pracę światowej klasy twórców animacji i porywające historie, tworząc pierwszą antologię krótkich animacji. Każdy odcinek serialu stanowi zwięzłą formę trwającą od 5 do 15 minut, ma swój wyjątkowy styl animacji, od tradycyjnej animacji 2D po fotorealizm CGI w 3D. Wszystkie epizody są przygotowywane przez jeden - za każdym razem inny - zespół filmowców pochodzących z całego świata, a sam serial "Miłość, Śmierć i Roboty" jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

Data premiery jest jeszcze nieznana. Produkcja będzie dostępna tylko na Netflix. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Netflix