24.05.2017 19:35

Wojciech Smarzowski nakręci w Krakowie film o reformie Kościoła

Ogłoszono kolejny projekt, którym zajmie się Wojciech Smarzowski. Dowiedzcie się informacji o nadchodzącym filmie twórcy „Drogówki”.

Wojciech Smarzowski nakręci w Krakowie film o reformie Kościoła
foto: Ons.pl

Po sukcesie „Wołynia” reżyser nakręcił skromniejszy obraz - krótkometrażowego Księdza” dla platformy Showmax. W kwietniu 2017 roku pojawiła się wiadomość, że Smarzowski ma pomysł na serial o Piastach i pojawiły się porównania do polskiej „Gry o tron”. Jednak to nie koniec dobrych informacji.

Tomasz Jaskulski, kierownik produkcji, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wyznał, że jednym z kolejnych projektów Wojciecha Smarzowskiego jest obraz poświęcony reformie Kościoła katolickiego w Polsce w myśl zaleceń papieża Franciszka. Obraz ma być realizowany w Krakowie, gdzie plan zdjęciowy zawędruje na 35 dni. W sumie na nakręcenie dzieła przewidziano 60 dni. Ekipa wyruszy też do Czech. Tak Jaskulski mówił o planach dotyczących kręcenia:

"

Zdjęcia zaczniemy prawdopodobnie w lipcu, do Krakowa przeniesiemy się w sierpniu. Ale już w najbliższy weekend odwiedzimy to miasto, by zrobić dokumentację do produkcji. Na naszej liście do zobaczenia mamy około 50 obiektów. "

W obsadzie możemy się spodziewać nazwisk już sprawdzonych przez reżysera. Będą to Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, ale też Janusz Gajos, który wcześniej nie współpracował ze Smarzowskim. Obsada z pewnością się jeszcze rozrośnie, ale na day moment nie są znane inne osoby zaangażowane w projekt.

Obraz opisywany jest jako „współczesny dramat obyczajowy o kryminalnym zabarwieniu”.

Wspomnieliśmy już, że Smarzowski zapowiedział serial o Piastach. Mówił wówczas, że jest to projekt, które może go pochłonąć na pięć lub sześć lat. Reżyser wyznał, że próbuje skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby mu bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zostanie ukończony. Czy plany uległy zmianie, skoro twórca „Róży” działa również przy innym projekcie?

Czekasz na nowy film Smarzowskiego?

Kamil Dachnij
Tagi: News Wojciech Smarzowski