08.12.2016 12:44

Wybierz filmowe rozczarowanie roku 2016 według Czytelników serwisu Antyradio.pl

Które filmy najbardziej Was rozczarowały w 2016 roku? Wytypujcie dzieła, które nie spełniły Waszych oczekiwań biorąc udział w naszym plebiscycie.

Wybierz filmowe rozczarowanie roku 2016 według Czytelników serwisu Antyradio.pl
foto: materiały prasowe

Ponownie, tak jak przy wyborze najlepszego filmu 2016 roku, stanęliśmy przed dużym problemem - jak dokonać rzetelnej selekcji? Wiele premier i wiele zawiedzionych nadziei. Bo jak powszechnie wiadomo - nawet szereg nagród filmowych dla danego tytułu nie zawsze oznacza, że widzowie podeszli do niego bezkrytycznie.

Nim przejdziemy do uzasadnienia naszych wyborów pragniemy zaznaczyć, że głosujecie tu nie tyle na najgorszy film 2016, co na rozczarowanie roku. Być może połowa Waszych znajomych była zachwycona konkretnym dziełem, ale Wy pokładaliście w nim dużo większe nadzieje i zwyczajnie Was zawiódł? Wskażcie film, którym Waszym zdaniem wpisuje się w tę kategorię.

Z czym wiąże się zawód? Często dotyczy sequeli, rebootów czy kontynuacji znanych serii. W końcu oczekuje się, że kolejna odsłona będzie przynajmniej tak samo udana jak poprzednie. Dlatego możecie głosować m.in. na „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Alicję po drugiej stronie lustra”, „Ghostbusters. Pogromcy duchów” czy też „Dzień Niepodległości: Odrodzenie”.

Wielkie nazwiska to też wielkie oczekiwania, dlatego w sondzie znalazło się miejsce dla braci Coen, Wernera Herzoga, Olivera Stone'a, Nicolasa Windinga Refna, Tima Burtona czy Quentina Tarantino, którego „Nienawistna ósemka” budziła wśród niektórych zachwyt, a wśród innych rozczarowanie. To też pojawiało się w przypadku takich dzieł, jak „Blair Witch”, „Warcraft: Początek” i innych z naszej ankiety.

W polskim kinie odbiorcy spierali się o „Smoleńsk”, dwie części serii „Pitbull”, „Hel” czy „Zaćmę” - dla jednych ważne i udane dzieła, dla innych zdecydowane niewypały.

Jeśli nie pamiętacie wskazanych przez nas dzieł z 2016 roku, to przygotowaliśmy dla Was szybkie przypomnienie naszych propozycji:

Filmowe rozczarowanie roku 2016 możecie wytypować w naszej sondzie poniżej.

Który obraz zasługuje na miano Filmowego Rozczarowania 2016?

Robert Skowronski
Tagi: News