15.03.2019 15:22

Wybrano aktorkę, która zagra Marilyn Monroe w filmowej biografii gwiazdy

Od wielu lat mówi się o filmie na podstawie książki pod tytułem "Blonde" - biografii Marilyn Monroe. Reżyser Andrew Dominik znalazł aktorkę, która wcieli się w gwiazdę.

Marylin Monroe
foto: EAST NEWS

Marilyn Monroe to jedna z ikon Hollywood. Powstało już wiele filmów na jej temat, ale Andrew Dominik od dawna nie poddaje się z własną wersją filmowej biografii gwiazdy, Film na podstawie książki Joyce Carol Oates pod tytułem "Blondynka" miał zostać stworzony kilka lat temu.

Marilyn Monroe, Clark Gable
Marilyn Monroe, Clark Gable
Przeczytaj także Marilyn Monroe nago w filmie! Odnaleziono jedyną rozbieraną scenę, w jakiej wystąpiła

Scenariusz do kinowej wersji historii życia Normy Jeane Mortenson jest już gotowy. Twórca miał jednak problem z dalszymi pracami nad filmem. Pierwsze próby zrealizowania kinowej "Blondynki" pojawiły się w roku 2007. Niestety pojawiły się trudności ze znalezieniem odpowiedniej aktorki, która miałaby się wcielić w tytułową bohaterkę. Wszystko wskazuje na to, że filmowiec w końcu znalazł właściwą osobę.

"Blondynka" - Ana de Armas jako Marylin Monroe

Jak donosi Collider, Dominik zaproponował rolę Marilyn Monroe Anie de Armas znanej z filmu "Blade Runner 2049". Na razie nie wiadomo, czy aktorka przyjmie angaż. Obecnie toczą się rozmowy na ten temat.

Ana de Armas

To nie pierwsza aktorka, którą reżyser brał pod uwagę. Początkowo w roli głównej mieliśmy zobaczyć Naomi Watts. Przedsięwzięcie stanęło jednak w miejscu i po kilku latach rolę zaproponowano Jessice Chastain. Brad Pitt miał być producentem produkcji. W 2016 roku pojawiała się natomiast informacja, że produkcję przejmuje Netflix. Platforma streamingowa nadal jest zaangażowana w "Blondynkę" i jeśli Ana de Armas podpisze umowę, być może za kilkanaście miesięcy w końcu zobaczymy film o Marilyn Monroe w reżyserii Andrew Dominika.

Dominik to australijski filmowiec znany z takich filmów jak "Chopper", "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" czy "Zabić, jak to łatwo powiedzieć". Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery filmu "Blondynka". Fani Marilyn Monroe muszą uzbroić się w cierpliwość.

>>Zobacz też: Powstanie serial o Audrey Hepburn. Kto zagra aktorkę?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Blade Runner 2049 Marilyn Monroe