08.06.2018 12:51

Wytwórnia J.J. Abramsa będzie robić gry wideo

Bad Robot Productions poszerza swoją działalność. Czy niebawem zagramy w gry oparte na „Cloverfiled” i „Lost”? 

J.J. Abrams
foto: Invision/East News

W roku 1998 J.J. Abrams założył wytwórnię działającą pod nazwą Bad Robot Productions. W ciągu dwóch dekad działania dzięki firmie powołano do życia wiele słynnych filmów i seriali. 7 czerwca 2018 roku ogłoszone, że Bad Robot poszerza swoją działalność i wchodzi na rynek gier wideo. Jakie tytuły przyniesie powstanie Bad Robot Games?

Bad Robot Games - „Cloverfiled” i „Lost” ponownie staną się grami komputerowymi?

Nowy oddział wytwórni ma się zająć rynkiem gier wideo. Jak donosi portal comingsoon.net, Bad Robot połączy siły z chińskim potentatem mediowym o nazwie Tencent. Z tej współpracy narodzi się Bad Robot Games. Pieczę nad nowym projektem będzie sprawował sam Abrams. Firma będzie zajmować się tworzeniem zupełnie nowych tytułów, które powstaną przy udziale Warner Bros. Interactive Entertainment. Z zapowiedzi szefów Bad Robot wynika, że nowy oddział nie będzie się ograniczał. Pod jego skrzydłami powstaną zarówno gry niezależne, jak i napchane pieniędzmi pozycje, które zawojują świat. Platformy również nie grają roli, bo Bad Robot Games będzie tworzyć gry zarówno na PC, konsole, jak i urządzenia mobilne. Do współpracy mają zostać powołani najlepsi dyrektorzy kreatywni, eksperci od sfery wizualnej, muzycy, spece od dźwięku i scenarzyści, pracujący obecnie z Abramsem.

Szefem Bad Robot Games został Dave Baranoff, który od 2006 roku zajmował się grami i innymi mediami opartymi na produkcjach Bad Robot Productions. Między innymi był odpowiedzialny za grę na podstawie serii Cloverfield. Abrams opowiedział o planach Bad Robot Games  w oficjalnym oświadczeniu.

"

Jestem wielkim fanem gier i bardzo zazdroszczę niesowitych urządzeń, za pomocą których będą pracować developerzy i światów, z którymi będą się bawić. Obecnie podwajamy swoje zaangażowanie unikatowym nastawnikiem do tworzenia gier, które pomoże nam skupić się na tym, co robimy najlepiej i miejmy nadzieję, pomoże nam wspomóc naszych partnerów wśród developerów. Kreatywność Dave'a, głęboka pasja i umiejętne przywództwo, będzie niezwykle cenne podczas korzystania z ekspertyz i doświadczenia Tencent, by nasze gry dotarły do odbiorców na całym świecie.  "

Do Baranoffa dołączył Tim Keenan - twórca niezależnej gry na PC pod tytułem „Duskers”. Keenan został dyrektorem kreatywnym Bad Robot Games. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie pracy nad pierwszym tytułem. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Gry J.J. Abrams Lost Cloverfield