26.07.2018 12:18

Z „Ant-Mana and the Wasp” wycięto scenę z Kapitanem Ameryką

Kilka tygodni po amerykańskiej premierze „Ant-Man and the Wasp” reżyser Peyton Reed podał nowe informacje na temat występów gościnnych, które początkowo miały się pojawić w filmie. Uważajcie na spoilery!

Captain America
foto: kadr z wideo

„Avengers: Infinity War” było promowane hasłem „największy crossover w historii filmów”. Zupełnie inaczej wyglądało to w przypadku następnej produkcji z MCU, czyli „Ant-Mana and the Wasp”. W tym filmie gościnnie nie pojawił się nikt. To akurat nie powinno nikogo dziwić - dowiadujemy się przecież, że Scott Lang przebywa w areszcie domowym, a reszta Avengerów jest mniej więcej w podobnym czasie zajęta uciekaniem przed rządem USA albo niszczeniem Asgardu.

W wywiadzie dla Radio Times reżyser Peyton Reed zdradził, że postanowili ograniczyć nawiązania do innych produkcji MCU do absolutnego minimum, aby bardziej skupić się na historii Scotta i Hope:

"

Pomysł był taki - chcieliśmy, żeby ten film był mocno osadzony we własnym świecie. Wiedzieliśmy, że chcemy kontynuować historię tych postaci, a następnie przedstawić kolejne, które będą bardzo ważne dla naszej fabuły. Poza tym chwilę wcześniej widzieliśmy „Avengers: Infinity War”, w którym widzieliśmy wszystkich. Oprócz Ant-Mana, The Wasp oraz oczywiście Hawkeye'a. "

Kapitan Ameryka w Ant-Manie and the Wasp

Następnie reżyser wspomniał, że początkowo w filmie miała się znaleźć scena, w której Luis pokrótce opowiada o końcówce „Civil War”, w której Ant-Man pomagał Kapitanowi Ameryce w walce z drużyną Iron Mana:

"

Bardzo wcześnie mieliśmy wersję, w której chcieliśmy bardzo szybko przypomnieć widzom walkę na lotnisku z „Civil War”, tylko podlaną absurdalnym sosem. Kapitan Ameryka trzymał Ant-Mana jak kij bejsbolowy, a potem nim rzucał. Całość była opowieścią Luisa, więc wymyśliliśmy sobie te chore efekty wizualne. "

Niestety, do realizacji tego planu nie doszło, a „Ant-Man and the Wasp” pozostaje dość zamkniętym filmem jeśli chodzi o MCU. Wyjątkiem jest scena po napisach końcowych, która dość dobitnie przypomniała fanom, że produkcja jest w tym samym uniwersum, co „Avengers: Infinity War”.

Ant-Man and the Wasp - kiedy premiera?

Polska premiera „Ant-Mana and the Wasp” odbędzie się już 3 sierpnia 2018 roku. Bohaterowie powrócą w „Avengers 4”, które pojawi się w kinach w kwietniu 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Kapitan Ameryka Marvel Ant-Man and the Wasp