13.12.2016 10:23

Z kim Jason Momoa zmierzy się w „Aquamanie”?

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących filmu Jamesa Wana z Jasonem Momoą w roli głównej. Teraz dowiedzieliśmy się, kim będzie jego przeciwnik i kto go zagra.

Z kim Jason Momoa zmierzy się w „Aquamanie”?
foto: materiały prasowe

Warner Bros. desperacko próbuje nadgonić Marvela w budowaniu swojego filmowego uniwersum komiksowego. Na razie wychodzi mu to tak sobie: „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” zebrał cięgi zarówno od krytyków, jak i fanów, „Legion samobójców” również wzbudził mnóstwo kontrowersji. Cała nadzieja w najbliższych odcinkach sagi superbohaterów DC: „Wonder Woman” i „Lidze sprawiedliwości”.

Studio już planuje jednak dalsze etapy rozbudowy swojego uniwersum, a na październik 2018 roku zapowiedziało premierę „Aquamana”. Minie jeszcze sporo czasu, zanim przekonamy się, czy gwiazda serialu „Gra o tron” i twórca „Obecności” zapewnią obrazowi sukces. Teraz do całej układanki możemy dołożyć kolejny element - aktora, który wcieli się w głównego antagonistę filmu.

Przeciwnikiem Aquamana będzie Orm - jego przyrodni brat, znany też jako Pan Oceanu - który rywalizuje z nim w komiksowym oryginale o tron Atlantydy. Postać bywa porównywana pod względem charakteru do Lokiego z uniwersum Marvela (rozsławionego na wielkim ekranie przez Toma Hiddlestona), który rywalizował w nim z Thorem. W jego rolę wcieli się Patrick Wilson - potwierdził to sam reżyser na swoim Twitterze.

Amerykański aktor współpracował już z Jamesem Wanem przy okazji obu części przebojowego horroru „Obecność”, gdzie wcielił się w Eda Warrena, a także w „Naznaczonym”. Jego angaż do „Aquamana” nie powinien więc nikogo dziwić.

Biorąc pod uwagę złożoność wątków związanych z Ormem, a także jego wielki wpływ w uniwersum DC, prawdopodobnie można potraktować najnowszą informację jako kres plotek o Black Mancie, który był wcześniej głównym kandydatem na czarny charakter w pełnometrażowym „Aquamanie”. Niewykluczone jednak, że postać pojawi się w innym filmie osadzonym w tym świecie.

Nim jednak poznamy nową wersję historii o Aquamanie, przyjdzie nam obejrzeć Gal Gadot w roli Wonder Woman, a także pojedynek superbohaterów DC w „Lidze sprawiedliwości”. Premiery filmów zaplanowano odpowiednio na 2 czerwca 2017 i 17 listopada 2017.

Czekacie na filmowego „Aquamana”?

Jakub Gańko
Tagi: News