25.06.2019 12:51

Zabawki z "Toy Story" zemściły się na laleczce Chucky za śmierć kompanów. Zobacz nieoficjalny plakat animacji

Rywalizacja pomiędzy "Toy Story 4" a remakiem "Laleczki Chucky" zakończyła się zwycięstwem filmu studia Pixar. Przypieczętował je fanowski plakat, na którym zabawki mszczą się za śmierć przyjaciół.

Toy Story
foto: kadr z filmu Toy Story

Tak się dziwnie złożyło, że daty premier dwóch filmów o ożywionych zabawkach przypadły na ten sam dzień. W Stanach Zjednoczonych 21 czerwca 2019 roku odbył się zarówno debiut 4. części "Toy Story" i remake'u "Laleczki Chucky". Marketingowcy horroru postanowili wykorzystać ten fakt i w poprzednich tygodniach pojawiło się kilka zabawnych grafik, na których mordercza lalka morduje kolejnych bohaterów serii studia Pixar. W końcu przyszedł czas zemsty i tym razem ofiarą stała się mordercza zabawka.

"Toy Story 4" kontra "Laleczka"

Za każdym razem, kiedy Pixar publikował w sieci kolejną zapowiedź "Toy Story 4", spece od reklamy z Warner Bros. zamieszczali odpowiedź w formie grafiki, na której Chucky morduje jednego z przyjaciół Andy'ego. Śmierć ponieśli Chudy, Buzz, Pan Bulwa, Cienki i Rex.

kadry z filmów Toy Story i Laleczka
kadry z filmów Toy Story i Laleczka
Przeczytaj także Laleczka Chucky zamordowała kolejnych bohaterów "Toy Story". Jej ofiarą padli Pan Bulwa i Rex

Tego typu bezczelność musiała prędzej czy później spotkać się z karą. Z tego powodu grafik Jason A. Messina przygotował plakat, na którym zmutowane zabawki Sida wymierzając sprawiedliwość Chucky'emu. Plakat trafił na Twittera.

"

Stworzyłem ten zabawny plakat "Toy Story" w odpowiedzi do plakatów nowej "Laeczki chucky", na którym Chucky zamordował Chudego, Buzza i tak dalej. Chociaż te grafiki były naprawdę świetne, uznałem, że do zakończenia tej "opowieści" idealnie pasują zabawki mutanci, które dokonują zasłużonej zemsty. "

W pierwszej części "Toy Story" Sid - chłopak, który znęcał się nad swoimi zabawkami, powołał do życia karykaturalne hybrydy. Kiedy Chudy trafił pod jego dach, początkowo przestraszył się mutantów, ale szybko zrozumiał, że znalazł nowych przyjaciół. Wspólnymi siłami zabawki postanowiły zemścić się na Sidzie.

Jakby nie patrzeć były idealnymi kandydatami do wymierzenia kary Chucky'emu.

Humorystyczny plakat to nie jedyna forma "kary", wymierzonej w laleczkę Chucky. Według wyników box office z pierwszego tygodnia wyświetlania obu produkcji, "Toy Story 4" zarobiło w samym USA 118 milionów dolarów. Tym samym produkcja pobiła rekord poprzednich części serii. Wynik kasowy idzie w parze z dobrymi recenzjami filmu. "Laleczka" zarobiła "jedynie" 14 milionów, co pozwoliło uplasować się remake'owi słynnego horroru na 2. miejscu.

Laleczka
Laleczka
Przeczytaj także Czy nowa laleczka Chucky została zainspirowana Donaldem Trumpem? Obsada horroru skomentowała domysły widzów

"Toy Story 4" - kiedy polska premiera filmu?

"Laleczka" trafiła do polskich kin w tym samym czasie, co w Stanach Zjednoczonych, czyli 21 czerwca 2019 roku. Niestety na 4. część "Toy Story" przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Premiera najnowszej produkcji studia Pixar odbędzie się dopiero 9 sierpnia 2019 roku.

Zobacz też: W sieci pojawiły się pierwsze reakcje na "Toy Story 4". Czy film utrzymuje poziom poprzednich części?

Tagi: News Laleczka Chucky Horror Pixar Toy Story