03.11.2017 15:43

Zdjęcia do „Westworld 2” przerwane. HBO wyjaśnia przyczynę

Praca jednej z ekip pracujących nad 2. sezonem „Westworld” musiała zostać natychmiastowo zawieszona.

Zdjęcia do „Westworld 2” przerwane. HBO wyjaśnia przyczynę
foto: kadr z wideo

Jak donosi Deadline, 3 listopada 2017 roku HBO poinformowało, że jedna z grup zdjęciowych pracujących nad 2. sezonem „Westworld” musiała przerwać zdjęcia. Przyczyną jest nieokreślony uraz, jakiemu uległ jeden z aktorów znanych z 1. sezonu serialu. Do wypadku doszło poza planem. Jak czytamy w oświadczeniu stacji:

"

W związku z nagłym uszczerbkiem na zdrowiu jednego z aktorów wcielających się postać powracającą w 2. sezonie „Westworld”, praca jednej z dwóch grup zdjęciowych została tymczasowo zawieszona. Członek obsady nie przebywałna planie, kiedy doszło do zdarzenia. Chcąc uszanować prywatność aktora, nie możemy podzielić się żadnymi dodatkowymi szczegółami, poza tym, że wszyscy w Westworld życzymy tej osobie szybkiego powrotu do zdrowia. "

Na razie nic nie wskazuje na to, by wypadek, jakiemu uległ jeden z członków obsady, miał zdecydować o zmianie daty premiery, którą zapowiedziano na wiosnę 2018 roku. Tym bardziej, że druga ekipa pracuje bez zmian. Trudno jednak ocenić sytuację, skoro nie podano informacji, jak poważny był to wypadek i jak ważną postać dotknął. Kiedy tylko dowiemy się czegoś więcej, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

„Westworld” zadebiutował na antenie HBO w 2016 roku. Spotkał się z doskonałym odbiorem, otrzymując 14 nagród i aż 42 nominacje na różnych festiwalach, w tym główne nominacje do nagród Emmy i Złotych Globów. 2. sezon serialu ma powrócić wiosną 2018 roku i poza Dzikim Zachodem zaprezentować nowe światy w 10 nowych epizodach. Na ekranie spodziewamy się zobaczyć ponownie: Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Jamesa Marsdena, Jimmiego Simpsona i Eda Harrisa. Pojawią się też nowe postaci, w które wcielą się Gustaf Skarsgård („Wikingowie”), Fares Fares („System”) i Betty Gabriel („Uciekaj”). Jak informował w jednym z wywiadów Ed Harris, zdjęcia miały zakończyć się do świąt Bożego Narodzenia 2017 roku. Dziś trudno ocenić, czy tak się stanie.

Natalia Hluzow
Tagi: Westworld Seriale News