05.07.2017 10:03

Zdjęcia z fanowskiego filmu o Wiedźminie

„Pół Wieku Poezji Później” z kolejnymi materiałami promocyjnymi. Twórcy udostępnili zdjęcia ze swojej produkcji.

Zdjęcia z fanowskiego filmu o Wiedźminie
foto: kadr z wideo

Oczy widzów zwrócone są ku Tomaszowi Bagińskiemu i jego serialowi o Geralcie, który powstaje dla platformy Netflix. Serwis streamingowy udostępnił już oficjalny opis fabuły i istnieją przesłanki do tego, aby sądzić, że Mikołaj Stroiński, kompozytor muzyki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, będzie także odpowiedzialny za muzykę do serialu.

To jednak niejedyna powstająca produkcja o Wiedźminie. Swój projekt tworzy też Jakub Nurzyński z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Został zatytułowany „Pół Wieku Poezji Później”, a jego metraż zamknie się w 30 minutach. Na ekranie zjawią się Mariusz Drężek (Lambert) i Magdalena Różańska (Triss Merigold). Twórcom udało się też zaangażować aktora, który występował już w serialu i filmie Marka Brodzkiego. Mowa o Zbigniewie Zamachowskim, który ponownie wcieli się w rolę Jaskra. 

Widzieliśmy już trailer „Pół Wieku Poezji Później”, ale możemy również przyjrzeć się fotografiom dokumentującym postępy nad projektem:

Projekt jest realizowany na zasadzie non-profit - żaden z twórców i aktorów nie osiągnie korzyści majątkowych z tytułu jego powstania. „Pół Wieku Poezji Później” możecie wesprzeć pod TYM linkiem. Każda złotówka się liczy i pomoże w oddaniu w jak najlepszy sposób słowiańskiego klimatu wiedźmińskiego uniwersum. Twórcy zachęcają zresztą do uiszczania wpłat - wciąż brakuje im 10 tysięcy dolarów, aby osiągnąć próg założonego celu.

"

 Kochani, do końca zbiórki pozostało raptem kilka dni. Dzięki Waszemu wsparciu zdołaliśmy uzbierać trzecią część całkowitej kwoty. To niesamowite jak wiele otrzymujemy od Was wsparcia - tym bardziej, że tego typu zbiórki to dla nas coś nowego i wciąż uczymy się tego systemu. Czy to nie brzmi cudownie? Wystarczy tak niewiele, aby nasz projekt został zrealizowany w sposób, jaki sobie nawet nie wyobrażacie. Widzieliście nasze początki. Widzicie jak się rozwinęliśmy. Jesteście w stanie przewidzieć co możemy osiągnąć mając takie fundusze? To będzie prawdziwa gratka dla każdego fana wiedźmińskiego uniwersum. "

Przypominamy, że premiera filmu „Pół Wieku Poezji Później” przewidziana jest na grudzień 2017 roku.

Robert Skowronski
Tagi: News Wiedźmin