17.07.2018 10:35

Harrison Ford gwiazdą kolejnej ekranizacji „Zewu krwi” Jacka Londona?

Ulubieniec kinomanów przymierza się do roli w „Zewie krwi”, wielokrotnie ekranizowanym klasyku powieści przygodowej autrstwa Jacka Londona. W kogo ma się wcielić Harrison Ford?

Harrison Ford
foto: FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

„Zew krwi” to jedna z najsłynniejszych amerykańskich powieści przygodowych, która po raz pierwszy została wydana w 1903 roku. Akcja książki Londona osadzona jest u schyłku XIX wieku, w czasach „gorączki złota” nad Klondike w Jukonie w Kanadzie. Wśród tłumów wyruszających w kierunku Alaski z nadzieją na zysk znajduje się m.in. John Thornton. Na swojej drodze spotyka psa imieniem Buck, będącego mieszanką bernardyna i owczarka szkockiego, który został porwany i sprzedany do psiego zaprzęgu. Między Thorntonem i Buckiem zaczyna rodzić się wielka, przyjacielska więź.

„Zew krwi”: Harrison Ford jako John Thornton

Harrison Ford jest w trakcie negocjacji z wytwórnią 20th Century Fox jako potencjalna gwiazda nowej adaptacji powieści Londona. Jeśli umowa zostanie sfinalizowana, aktor wcieli się w Johna Thorntona, głównego ludzkiego bohatera filmu, którego w poprzednich ekranizacjach grali m.in. Clark Gable, Charlton Heston i Rutger Hauer.

Zew krwi 1935

„Zew krwi” - filmowe adaptacje

Pierwsza filmowa adaptacja powieści „Zew krwi” powstała już w 1923 roku w formie filmu niemego. Najważniejsze ekranizacje książki zostały zrealizowane w latach 1935 i 1972, gdzie Johnem Thorntonem byli kolejno Clark Gable i Charlton Heston.

Reżyserem nowego filmu jest Chris Sanders („Jak wytresować smoka”, „Lilo i Stich”), scenariusz napisał Michael Green, współtwórca scenariuszy „Logana” czy „Blade Runnera 2049”. Film powstaje w wytwórni 20th Century Fox. Zdjęcia mają wystartować we wrześniu 2018. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Harrison Ford