21.05.2019 11:12

Znamy datę premiery nowego filmu "Mortal Kombat"

W maju 2019 roku potwierdzono informację, że James Wan wyprodukuje film na podstawie serii gier Mortal Kombat. Twórcy podali datę premiery nadchodzącej produkcji.

Mortal Kombat
foto: materiały promocyjne

Mortal Kombat to nie tylko 11 słynnych gier, w których gracze mogą wcielić się w morderczo skutecznych wojowników, ale również 4 filmy i 2 seriale. Już niedługo w kinach zadebiutuje najnowsza wersja na podstawie serii bijatyk, za którą odpowie twórca uniwersum "Obecności" - James Wan. Twórcy nadchodzącej produkcji zapowiedzieli, kiedy możemy spodziewać się nowego "Mortal Kombat" w kinach.

Mortal Kombat
Mortal Kombat
Przeczytaj także "Mortal Kombat": powstaje nowy film na podstawie gry. Producentem będzie James Wan

"Mortal Kombat" - kiedy premiera filmu Jamesa Wana?

Informacje dotyczące powstającej produkcji pojawiły się w połowie maja 2019 roku. Twórcy niezamierzają iść drogą Jamesa Camerona oraz jego sequeli "Avatarów" i dłubać przy swoim filmie w nieskończoność. W przypadku nowego "Mortal Kombat" jest to raczej krótka piłka. Jak podaje serwis Comicbookmovie.com, wytwórnia odpowiadająca za produkcję wyznaczyła już datę premiery filmu. Tytuł trafi do kin na początku roku 2021. Dokładnie 5 marca 2021 roku, co oznacza, że zdjęcia ruszą prawdopodobnie na początku 2020. Obecnie "Mortal Kombat" jest w fazie reprodukcji. Za reżyserię odpowie Simon McQuoid. Początkowo przy filmie miał pracować Oren Uzie, który brał udział w takich produkcjach, jak "Paradoks Cloverfield" czy "22 Jump Street". Co ciekawe Uzie odpowiada za scenariusz krótkometrażowej produkcji z 2010 roku pod tytułem "Mortal Kombat: Rebirth". 

Został jednak zastąpiony innym filmowcem. Za scenariusz "Mortal Kombat" odpowie natomiast Greg Russo. Na razie nie wiadomo, kto zagra głównych bohaterów, ani czego będzie dotyczyć fabuła filmu.Jedno jest pewne -  w filmie zobaczymy mnóstwo spektakularnych walk. Miejmy nadzieję, że niektóre zakończą się fatality rodem z gier wideo

>>Zobacz też: Mortal Kombat 11 w zwiastunie fabularnym łączącym teraźniejszość z przyszłością<<

Tagi: News Mortal Kombat James Wan