23.06.2017 11:12

Znamy nazwisko nowego reżysera spin-offu o Hanie Solo

Po głośnym zwolnieniu poprzednich reżyserów filmu, Phila Lorda i Christophera Millera, bardzo szybko odnaleziono ich zastępcę. 

Znamy nazwisko nowego reżysera spin-offu o Hanie Solo
foto: kadr z filmu

Disney oraz Lucasfilm ogłosili oficjalnie, że Ron Howard zajmie się filmem o młodym Hanie Solo. Pisaliśmy o tym, że jego poprzedni reżyserzy musieli odejść z powodu „różnic artystycznych”. Pojawiły się plotki, że Phil Lord i Christopher Miller weszli w ostry konflikt z prezesem Lucasfilmu, Kathleen Kennedy oraz scenarzystą filmu, Lawrence’em Kasdanem. Howard ma być osobą, która lepiej od nich zrozumie uniwersum „Gwiezdnych wojen”, w tym jego głównego bohatera. Poprzednicy próbowali zrobić z niego komediową postać, co nie spodobało się producentom filmu. Oto jak Kathleen Kennedy tłumaczyła decyzję Lucasfilmu:

"

W Lucasfilm wierzymy, że najważniejszym celem każdego filmu jest zachwycać i nie gubić ducha sagi, którą cztery dekady wcześniej zainicjował George Lucas. Mając to na uwadze, jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że Ron Howard zostanie reżyserem niezatytułowanego jeszcze filmu o Hanie Solo. Mamy znakomity scenariusz, świetną obsadę i ekipę oraz pozostajemy w pełni zaangażowani w stworzenie bardzo udanej produkcji. Zdjęcia zostaną wznowione 10 lipca. "

Nie dodano żadnej nowej informacji odnośnie filmu, którego premiera zaplanowana jest na 25 maja 2018 roku. Ron Howard jest dość ciekawie powiązany ze światem „Gwiezdnych wojen”. Wystąpił jako aktor w filmie George’a Lucasa „Amerykańskie graffiti” z 1973 roku, a w 1988 roku nakręcił film twórcy kosmicznej sagi pt: „Willow”. Co więcej, w latach 90. Lucas miał nawet plan, aby Howard przejął stery nad „Gwiezdnymi wojnami: Część I - Mroczne widmo”. Patrząc na filmy, które zrobił do tej pory amerykański reżyser („Kokon”, „Apollo 13” czy „Wyścig”), można założyć, że jego styl może zgrać się z tym, czego oczekuje Lucasfilm.

Zatem zanosi się na to, że film o Hanie Solo wylądował bezpiecznie. Przypomnijmy, że główną rolę gra Alden Ehrenreich, który pokonał ponad 2500 kandydatów. W filmie zobaczymy także Emilię Clarke, Woody’ego Harrelsona, Donalda Glovera oraz Michaela Kennetha Williamsa. Szczególnie ciekawie zapowiada się rola Glovera, który wciela się w postać Lando Calrissiana. Na razie nie wiadomo nic o fabule, ale ponoć ma ona obejmować sześć lat z życia pilota słynnego Sokoła Millennium.

Kamil Dachnij
Tagi: News Han Solo