22.03.2017 10:54

Znane księżniczki będą jak „Avengers”

Skoro Marvel i tak należy do Disneya, to czemu by nie przełożyć pomysłu wspólnego dzieła o superbohaterach na świat księżniczek?

Znane księżniczki będą jak „Avengers”
foto: kadr z filmu; materiały prasowe

David Boxerbaum z agencji Paradigm oraz Jake Wagner prowadzą rozmowy z różnymi wytwórniami, aby przekonać je do swojego pomysłu. Projekt zakłada, że na ekranie spotkają się słynne księżniczki. Całość opisywana jest jako „kobiece Avengers z księżniczkami z klasycznych bajek”. Czy będą to te znane z animacji Disneya? Nie wiadomo czy studiu została złożona propozycja, a jeżeli tak, to jaka była na nią reakcja.

Nir Paniry („W umyśle wroga”) napisał już scenariusz „Princesses”. Nie wiadomo, które kobiece bohaterki są w nim uwzględnione, ale można oczekiwać, że będą to te najsłynniejsze, znajdujące się w publicznej domenie, i które były już wykorzystane przez Disneya.

Jest już także kandydat na reżysera. Tą osobą został Joachim Roenning, odpowiedzialny m.in. za „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Za produkcje ma odpowiadać Lawrence Grey („Dwoje do poprawki”, „Kiedy gasną światła”).
Możemy teraz snuć marzenia o tym, aby w filmie pojawiła się księżniczka Leia. W sieci powstała petycja, której twórcy domagają się uczynienia Lei oficjalną księżniczką Disneya. Wymaganych jest 150 tysięcy podpisów, z czego na stan obecny (22 marca 2017) udało się zgromadzić blisko 100 tysięcy osób wspierających inicjatywę. Pomysłodawcą całości jest Cody Christensen z Utah.
Kobieca wersja „Avengers” i to jeszcze z księżniczkami? Niektórym z pewnością brzmi to jak herezja. Cóż, trend tworzenia żeńskich wersji różnych filmów powstał stosunkowo niedawno, ale wciąż utrzymuje się na powierzchni. Dostaliśmy już przecież film „Ghostbusters. Pogromcy duchów” z rolami Melissy McCarthy, Kristen Wiig, Leslie Jones i Kate McKinnon.
Powstaje już także żeńska wersja „Ocean's 11”, gdzie Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway i Sarah Paulson zorganizują skok podczas corocznej zbiórki pieniędzy w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Która księżniczka musi znaleźć się w tym filmie?

Robert Skowronski
Tagi: News Avengers