23.10.2017 13:50

Zobacz elektryzujący animowany plakat do nowego „Predatora”

„The Predator” pojawi się na ekranach kin dopiero w 2018 roku, jednak w Internecie już można zobaczyć pierwszą zapowiedź filmu. W sieci pojawił się animowany plakat, na którym widzimy tytułowego drapieżnika. 

Zobacz elektryzujący animowany plakat do nowego „Predatora”
foto: kadr z filmu „Predator”

Filmy opowiadające o Predatorach są już kultowe. Ten niebezpieczny kosmita, który żyje, by polować, w 2017 roku obchodzi swoje 30. urodziny. W 1987 roku pojawiła się słynna produkcja Johna McTiernana z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. „Predator” okazał się wielkim hitem. Niestety sequel z 1990 roku nie zdobył takiej popularności jak oryginalny film. Niektórzy fani twierdzą, że spowodował to brak Schwarzeneggera. 14 lat później światło dzienne ujrzał crossover, w którym predator zmaga się z innym słynnym i niebezpiecznym kosmitą - Obcym. Niestety żadna z części „Obcego kontra Predatora nie zdobyła zbyt dużego uznania fanów. W 2010 roku mogliśmy oglądać produkcję zatytułowaną „Predators”. Nie była najgorsza, ale w opinii fanów stanowiła raczej remake oryginału z 1987 roku, niż film, który wnosi do serii coś nowego. 

„The Predator” Shane'a Blacka ma być nowym podejściem do klasycznego potwora z kosmosu, które jednocześnie przyciągnie do kin zupełnie nową publiczność, jak i widzów, znających na pamięć film ze Schwarzeneggerem. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź produkcji. Jest to animowany plakat przedstawiający zachmurzone nocne niebo. Nagle miasto znajdujące się pod chmurami rozjaśniają błyskawice, które przypominają zarys Predatora. 

Twórcy nie tylko w efektowny sposób reklamują swój najnowszy film, ale również składają hołd klasyce. W „Predatorze 2” pojawia się scena, w której tytułowy potwór stoi na dachu budynku w Los Angeles podczas szalejącej burzy z piorunami. 

Na razie nie zdradzono fabuły filmu „The Predator”, ale szef Fox potwierdził, że akcja początkowo będzie rozgrywać się na przedmieściach. Reżyser zapowiada, że jego dzieło ucieszy fanów filmów sprzed lat, jak i zupełnie nowych widzów. Black zapowiedział, że nie zamierza stworzyć kolejnego sequela skoncentrowanego na zarabianiu pieniędzy, tylko przyzwoitą kontynuację serii, która ma miliony miłośników na całym świecie. Co wyniknie z tych obietnic? Przekonamy się już 3 sierpnia 2018 roku, kiedy „The Predator” wejdzie do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Predator