17.10.2017 10:55

Zobacz pierwsze zdjęcia z filmu „Pitbull: Ostatni pies”

Zobacz zdjęcia z czwartej część słynnej serii kryminalnej opowiadającej o brutalnym świecie polskich policjantów. W filmie „Pitbull: Ostatni pies” w reżyserii Władysława Pasikowskiego pojawią się dobrze znane twarze i zupełnie nowe postacie.  

Zobacz pierwsze zdjęcia z filmu „Pitbull: Ostatni pies”
foto: materiały prasowe

Pierwsza część „Pitbulla” przeszła do historii polskiego kina sensacyjnego. Debiut Patryka Vegi przez lata był niedoścignionym wzorem. Po ponad 10-letniej przerwie na ekranach kin pojawiły się dwie kolejne części o podtytułach „Nowe porządki”  i „Niebezpieczne kobiety”. Chociaż filmy nie miały za wiele wspólnego z oryginałem, biły rekordy popularności. Vega przygotowywał się do stworzenia kolejnej części, ale zawirowania z producentem spowodowały, że filmowiec został odsunięty od prac przy filmie. Kiedy ogłoszono, że nowym reżyserem zostanie legenda polskiego kina akcji Władysław Pasikowski, fani serii odetchnęli z ulgą.

Dla wielu fanów pierwszego „Pitbulla” była to wspaniała wiadomość, tym bardziej że w filmie „Ostatni pies” zobaczymy ponownie Marcina Dorocińskiego w roli Sławomira „Despero” Desperskiego. Dwa poprzednie filmy Vegi cechowały się szczątkowym scenariuszem, a całość przypominała raczej luźno powiązane ze sobą scenki - na przemian brutalne i komediowe (chociaż żarty były na poziomie gimbazy). Miłośnicy twórczości Pasikowskiego mają nadzieję, że reżyser przywróci serię na właściwe tory, a sam film będzie niepisanym następcą kultowych „Psów”. Oprócz Dorocińskiego w filmie wystąpią m.in. Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Krzysztof Kiersznowski, Michał Kula, Iza Kuna, Izabela Jankowska-Cieślak oraz Krzysztof Materna. Ze specjalnym udziałem pojawią się również Doda i Katarzyna Nosowska, a także bokser Artur Szpilka. 

Wielu z wyżej wymienionych aktorów możecie zobaczyć na pierwszych zdjęciach z filmu, które prezentujemy w naszej galerii. 

Premiera filmu zapowiedziana jest na rok 2018, ale dystrybutor Kino Świat nie podał jeszcze konkretnej daty. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Pitbull Patryk Vega Władysław Pasikowski Marcin Dorociński