06.09.2019 13:07

Nowy film twórcy "Spotlight" ma już fabułę, datę premiery i obsadę

Nominowany do Oscara reżyser głośnego filmu "Spotlight" szykuje dla widzów kolejne dzieło. Kiedy odbędzie się premiera najnowszej produkcji Toma McCarthy'ego?

Nowy film twórców Spotlight
fot. kadr z wideo YouTube: Spotlight TRAILER 1 (2015) - Mark Ruffalo, Michael Keaton Movie HD

Tom McCarthy zaczynał swoją karierę od aktorstwa, ale ostatecznie zdecydował się na reżyserię. Twórca był nominowany do Oscara w 2016 roku za film "Spotlight", który opowiadał o grupie bostońskich dziennikarzy, którzy wpadli na trop pedofilskiego skandalu w Kościele Katolickim. Sam film zdobył statuetkę za "Najlepszy scenariusz oryginalny". Teraz McCarthy szykuje dla widzów kolejne dzieło. O czym opowie najnowszy film i na kiedy zaplanowano premierę?

Data premiery, obsada i fabuła nowego filmu twórcy "Spotlight"

Nowy projekt Toma będzie zatytułowany "Stillwater". Obraz przedstawi historię mężczyzny z Oklahomy, który podróżuje do Marsylii, żeby odwiedzić swoją córkę w więzieniu. Dziewczyna została oskarżona o morderstwo, którego, jak twierdzi, nie popełniła. Główny bohater, Bill, będzie starał się pomóc uwolnić swoją córkę. W główną rolę ma wcielić się Matt Damon. Kiedy odbędzie się premiera? Pierwszy pokaz ma się odbyć 6 listopada 2021 roku. Kolejne tydzień później. Nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera filmu w Polsce.

Foto: VALERIE MACON/AFP/East News
Foto: VALERIE MACON/AFP/East News
Przeczytaj także "Stillwater": Matt Damon w filmie reżysera oscarowego "Spotlight"

Nad filmem pracują Thomas Bidegain, Noé Debré, Tom McCarthy i Marcus Hinchey. Obok Matta Damona w produkcji wystąpią Abigail Breslin i Camille Cottin. Producentami są Steve Golin, Tom McCarthy, Jonathan King i Liza Chasin.

Zobacz także: Czy Ben Affleck i Matt Damon powrócą w reboocie "Jaya i Cichego Boba"?

Tagi: Film Matt Damon