05.07.2019 12:28

Poznajcie polską obsadę "Króla Lwa"! Kto podłoży głos Simbie, Mufasie czy Pumbie?

Premiera "Króla Lwa" odbędzie się już w połowie lipca. Fani znają już oryginalną obsadę produkcji, a kogo usłyszymy w polskim dubbingu? 

Król Lew
fot. kadr z wideo New THE LION KING (2019) Trailer

Okazuje się, że w polskiej wersji językowej usłyszymy same znane głosy. Disney wypuścił również plakaty z polską obsadą. Premiera "Króla Lwa" należy do jednej z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w 2019 roku. Spora część osób wychowała się na oryginalnej bajce z 1994 roku. Kogo usłyszymy w najnowszej wersji "Króla Lwa"? 

"Król Lew": Kogo usłyszymy w polskiej wersji językowej? 

Disney opublikował oświadczenie, w którym przedstawił polską obsadę. Tych, którzy nie mogą się doczekać najnowszego filmu, z pewnością ucieszy informacja o polskiej aktorach, którzy podłożą głos postaciom z filmu. Większość osób z pewnością słyszała ich nie jeden raz: 

"

[...] W najważniejszych rolach występują: Wiktor Zborowski (Mufasa), Marcin Januszkiewicz (Simba), Artur Żmijewski (Skaza), Danuta Stenka (Sarabi), Michał Piela (Pumba), Maciej Stuhr (Timon), Jerzy Stuhr (Rafiki) i Piotr Polk (Zazu). A to zaledwie część znakomitej obsady, która swoimi głosami wprowadzi w niezwykły świat polskiej wersji kultowego „Króla Lwa”. Reżyserem polskiej wersji językowej filmu jest Waldemar Modestowicz, autorem dialogów Jan Wecsile. Kierownictwo muzyczne objęła Anna Serafińska, teksty piosenek napisali Filip Łobodziński i Michał Wojnarowski. "

Simba i Nala w zwiastunie filmu Disneya "Król Lew"
Simba i Nala w zwiastunie filmu Disneya "Król Lew"
Przeczytaj także "Król Lew": Aktorzy śpiewają "Hakuna Matata". Zobacz wideo zza kulis

Jak prezentują się plakaty z polskimi nazwiskami? Zobaczcie sami: 

Premiera "Króla Lwa" odbędzie się już 19 lipca 2019 roku. To właśnie wtedy na ekrany kin trafi najnowszy film Jona Favreau. 

Zobacz także: Czy nowa wersja "Króla Lwa" naprawi błąd oryginału?

Karolina Woźniak
Tagi: Król Lew Disney