16.10.2017 19:27

10 najlepszych czołówek seriali – cz. 1

Tak jak książki nie ocenia się po okładce, tak serialu nie powinno się oceniać po czołówce. Dlatego tym razem oceniamy same czołówki. Takie, których nie masz ochoty pominąć, oglądając nawet najbardziej wyczekiwany odcinek ulubionego serialu. Na pierwszy ogień idą czołówki z ostatniej dekady.

10 najlepszych czołówek seriali – cz. 1
foto: kadry z wideo

W dzisiejszych czasach serial to już nie tylko telewizyjny tasiemiec, mający uatrakcyjniać czas spędzany w domu gospodyniom domowym. Na przestrzeni dziejów telewizji pojawiło się wiele perełek, które porywały serca milionów widzów, intrygowały, poruszały ważne tematy, łamały tabu, wyprzedzały swój czas. Zaś w dobie HBO i Netflixa seriale stały się pełnoprawnymi dziełami sztuki, które swoją jakością i rozmachem dogoniły filmy pełnometrażowe.

Najlepsze seriale, jakie widział świat, mogą pochwalić się nie tylko doskonałą obsadą (wśród której często znajdziemy gwiazdy wielkiego formatu), wciągającą fabułą, pięknymi zdjęciami i efektami specjalnymi, jakich nie powstydziłby się żaden kinowy hit science-fiction. Najlepsze seriale słyną też często z doskonałych czołówek. Nie jest oczywiście regułą to, że świetny serial musi mieć świetną czołówkę lub że świetne czołówki zawsze pojawiają się w dobrych serialach. W tym zestawieniu skupimy się więc nie na jakości całych serii, a jedynie na walorach sekwencji otwierających odcinki, które potrafią zachwycić, rozbawić lub zaciekawić tak bardzo, że nie wiesz, czy masz większą ochotę obejrzeć serial czy w kółko oglądać samą czołówkę.

W pierwszej części zestawienia prezentujemy najlepsze czołówki seriali trwających lub takich, które skończyły się w ostatniej dekadzie. W drugiej znajdziecie kultowe czołówki ze starych, dobrych produkcji. Gotowi? W takim razie zaczynamy!

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Gra o tron Detektyw Westworld