17.08.2018 15:37

Młodzi aktorzy z „13 powodów” wywalczyli spore podwyżki. Ile zarobią w 3. sezonie?

Po wzroście zarobków obsady „Stranger Things”, kolejne młode gwiazdy produkcji Netfliksa upomniały się o wyższe płace. Obsada „13 powodów” wywalczyła prawie trzykrotność dotychczasowych wynagrodzeń.

13 reasons why ile zarbiają aktorzy
foto: David Moir/Netflix

Ósemka głównych aktorów wcielających się w uczniów Liberty High w serialu „13 powodów”, postanowiła pójść w ślady młodszych kolegów z innego serialu Netfliksa i po 2 udanych sezonach zarządać znacznych podwyżek. Podobnie jak w przypadku aktorów z serialu „Stranger Things”, obsada osiągnęła swój cel. 

Aktorzy z „13 powodów” - ile zarabiają?

Jak poinformował w swoim raporcie portal Deadline, młodzi aktorzy z serialu „13 Reasons Why” zaczynali od stawek zamykających się w przedziale 20 tys. - 60 tys. dolarów za odcinek. Nieco większe wynagrodzenie otrzymywali Kate Langford i Dylan Minnette wcielający się w główne postaci - Hannah i Claya.

13 powodów

Teraz, kiedy Langford definitywnie opuściła serial, informując, że Hannach nie pojawi się w 3. sezonie „13 powodów”, Dylanowi Minnette udało się wywalczyć gażę o wysokości 200 tysięcy dolarów za odcinek. Jego koledzy i koleżanki z planu zarobią nieco mniej. Brandon Flynn (Justin), Alisha Boe (Jessica), Justin Prentice (Bryce), Christian Navarro (Tony), Miles Heizer (Alex), Devin Druid (Taylor) i Ross Butler (Zach) za każdy odcinek 3. sezonu otrzymają „jedynie” po 135 tysięcy dolarów, a jeśli serial będzie kontynuowany w 4. sezonie - będą zarabiali po 150 tysięcy za epizod.

Co ciekawe, to wciąż mniej niż zarabia nastoletnia obsada „Stranger Things”, której gaże wzrosły do 250 tysięcy dolarów za odcinek (Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp), a w przypadku Millie Bobby Brown nawet do 300 tysięcy. Tę różnicę można jednak łatwo wytłumaczyć. I to nie popularnością, budżetem czy jakością serialu, lecz liczbą odcinków. Gwiazdy „13 powodów” wystąpią bowiem w 13 odcinkach nowego sezonu, podczas gdy obsada „Stranger Things” jedynie w 8, co ostatecznie przyniesie podobny efekt finansowy.

13 powodów

„13 powodów” sezon 3 - kiedy premiera? 

Netflix zapowiedział trzecią odsłonę serialu już w czerwcu 2018. Wbrew fałszywym plotkom głoszącym, że negocjacje opóźniły rozpoczęcie prac obsady, czytanie scenariusza 3. sezonu „13 powodów” rozpoczęło się zgodnie z planem - w ubiegły poniedziałek, 13 sierpnia 2018. Nowa odcinki „13 Reasons Why” mają pojawić się na Netflix w 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix Trzynaście powodów