10.09.2018 13:22

„13 powodów”: zdradzono, czyje role zostaną rozbudowane w 3. sezonie serialu

Jak podaje portal Deadline, fani „13 powodów” w 3. sezonie serialu Netfliksa zobaczą o wiele więcej Timothy’ego Granaderosa oraz Brendy Strong.

13 powodów
foto: materiały prasowe Netflix

Po wyjaśnieniu przyczyn samobójstwa głównej bohaterki i ukazaniu różnych punktów widzenia na jej życie w Liberty High, zamknięto temat nastoletniej Hannah Baker i zapowiedziano, że 3. sezon „13 powodów” skupi się na życiu pozostałych bohaterów serialu. Jak możemy się spodziewać, najważniejszą postacią pozostanie Clay Jensen. Nie spodziewaliśmy się natomiast, że istotne role odegrają także Montgomery de la Cruz i Nora Walker.

13 powodów 3

„13 powodów”: kim są Montgomery de la Cruz i Nora Walker?

Jak poinformował portal Deadline, Nora Walker kreowana przez Brendę Strong („Gotowe na wszystko”) oraz Montgomery de la Cruz, w którego wciela się Timothy Granaderos, awansowali z poziomu epizodycznych postaci do stałej obsady w 3. sezonie „13 powodów”.

Przypomnijmy, że Nora Walker jest matką skazanego za gwałt Bryce’a, zaś Montgomery – jednym z członków jego bandy, która terroryzowała uczniów Liberty High.

13 powodów 3

„13 powodów” to adaptacja książki Jaya Ashera pod tym samym tytułem. Twórcą serialu jest Brian Yorkey. Od premiery „13 Reasons Why” w 2017 roku Netflix ciągle zmaga się z oskarżeniami o deprawowanie młodzieży poprzez treści ukazywane w serialu. W związku z tym serwis uruchomił m.in. stronę internetową oferującą wsparcie młodym ludziom i ich rodzicom.

„13 powodów” sezon 3 - kto powróci?

W nowym sezonie „13 powodów” nie zobaczymy już Katherine Langford, która wcielała się w Hannah Baker. Powrócą natomiast Dylan Minnette jako Clay Jensen, Brandon Flynn w roli Justina Foleya i Alisha Boe jako Jessica Davis, a także Christian Navarro (Tony Padilla), Justin Prentice (Bryce Walker), Miles Heizer (Alex), Devin Druid(Tyler) i Ross Butler (Zach Dempsey). 

3. sezon „13 Reasons Why” ma zadebiutować na platformie w 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: Netflix Trzynaście powodów