05.10.2018 16:43

„13 powodów”: aborcja, rasizm i islamofobia tematami 3. sezonu?

Kontrowersyjny serial Netfliksa pokazywał już samobójstwo, gwałt i przemoc wśród nieletnich. Czy przyszedł czas na kolejne trudne tematy?

Chloe 13 powodów
foto: kadr z serialu „13 powodów”

Młode gwiazdy serialu „13 powodów” coraz częściej wypowiadają się na temat tego, jakie problemy powinny zostać poruszone w 3. sezonie. Anne Winters, która wciela się w postać Chloe, chciałaby, by w nadchodzących odcinkach pojawił się temat aborcji. Natomiast Devin Druid, czyli serialowy Tyler, uważa, że nadszedł czas na poruszenie trudnych kwestii rasizmu, islamofobii, homofobii i transfobii.

„13 Reasons Why”: o czym będzie 3. sezon?

W finale drugiego sezonu ujawniono, że Chloe, cheerleaderka i dziewczyna oskarżonego o gwałt Bryce'a, jest z nim w ciąży. Aktorka, która w 2. sezonie wcielała się w tę postać, sądzi, że sytuacja Chloe to idealny moment, by poruszyć temat aborcji wśród nastolatek. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter powiedziała:

"

Aborcja powinna być tematem. Nie wiem, czy [Chloe] powinna to zrobić czy nie, zostawiam to scenarzystom. Ale sądzę, że definitywnie powinno się rozpocząć tę dyskusję.  "

Devin Druid, który wciela się nękanego przez pozostałych uczniów szkolnego fotografa, również ma kilka propozycji dla twórców:

"

Rasizm, islamofobia, transfobia i homofobia - to problemy, które zdarzają się w szkołach. "

Dlatego też, zdaniem aktora, byłoby logicznym, gdyby twórcy serialu poruszyli je w 3. sezonie. Wbrew opinii Rady Rodziców, która widzi w „13 powodach” samo zło, Druid uważa, że dotykanie tak przerażających spraw jest potrzebne. W szczególności ofiarom i osobom, którze przeżyły podobne sytuacje w szkole. Jak powiedział:

"

Zawsze staramy się jak najlepiej, by sportretować te problemy z jak największą dozą delikatności wobec tych, którzy przez to przeszli. Jednak z drugiej strony jest dla nas bardzo ważne, by pokazać te problemy tak szczerze, jak to tylko możliwe. Ponieważ lukrując je lub cenzurując w jakikolwiek sposób, okazalibyśmy olbrzymi brak szacunku i obrazilibyśmy tych, którzy muszą sobie radzić z podobnymi sytuacjami. "

Tyler 13 powodow

„13 powodów” - kiedy premiera 3 sezonu?

Choć aktorzy mają jak widać mnóstwo propozycji na wątki w 3. sezonie „13 powodów”, twórcy serialu wciąż utrzymują w sekrecie szczegóły dotyczące fabuły w nadchodzących odcinkach. Nie jest też znana dokładna data ich premiery, wiadomo jednak, że „13 Reasons Why” powróci na platformę Netflix w 2019 roku.

Jakie tematy powinien poruszyć 3. sezon „13 powodów”?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Trzynaście powodów