07.08.2018 12:28

FX pokazał teaser „American Horror Story: Apocalypse” i zapowiedział 10. sezon antologii

Nadchodzący „American Horror Story: Apocalypse” doczekał się pierwszego teasera. Stacja zdradziła również, jakie role będzie pełniła w nim Sarah Paulson oraz zapowiedziała kolejny sezon produkcji.

AHS: Apocalypse
foto: kadr z wideo

„American Horror Story” Ryana Murphy’ego jest jednym z najciekawszych horrorów w historii telewizji, który z powodzeniem straszy widzów od 2011 roku. Już niebawem zobaczymy 8. odsłonę serii, którą stacja FX zapowiada w pierwszym, enigmatycznym i klimatycznym teaserze.

AHS: Apocalypse

„American Horror Story: Apocalypse” – teaser 8. sezonu

Pierwszy teaser „American Horror Story: Apocalypse” rozpoczyna się niemal identycznie jak klip do „Teardrop” Massive Attack, co automatycznie przywodzi na myśl intro serialu „Dr House”. Jednak dalsza część nie ma już związku z medyczną, uwspółcześnioną wariacją na temat Sherlocka Holmesa. Widzimy czarne serce, z którego pompowana jest krew do płodu, wybuch nuklearny, czaszki, robaki, pentagram i piekielny ogień, czyli pełen pakiet straszydeł i obrzydliwości. Teaser nosi tytuł „Klepsydra”, która pełni istotną rolę w poniższej zapowiedzi:

Kończący się czas zdaje się też mieć duże znaczenie w samym serialu. Jak zapowiedziała Alexis Martin Woodall, producent wykonawczy serialu:

"

Historia rozpoczyna się wraz z końcem świata i wtedy rozpoczyna się nasz świat. "

„American Horror Story 8”: obsada i bohaterowie – kto powróci?

Ryan Murphy ogłosił na swoim Twitterze (co zostało potwierdzone podczas San Diego Comic Con), że „American Horror Story 8” ma być crossoverem „Murder House” i „Sabatu”. Dlatego też w „Apocalypse” powróci sporo aktorów i postaci z poprzednich sezonów.

Sarah Paulson, której rola w crossoverze była dla fanów wielką zagadką, podczas wydarzenia Television Critics Association zdradziła, że w nowym sezonie wcieli się w aż 3 postaci, w tym w Biillie Dean Howard z pierwszego sezonu oraz Cordelię Foxx z sezonu trzeciego. Co więcej, aktorka wyreżyseruje również 6. odcinek „Apocalypse”, w którym pojawi się Jessica Lange jako Constance Langdon z „Murder House”. Reżyserem jednego z odcinków zostanie również inna gwiazda antologii – Evan Peters.

Prócz Paulson i Lange, w nowym sezonie zobaczymy także Emmę Roberts w roli Madison Montgomery z „Sabatu” oraz Kathy Bates, Adinę Porter, Billie Lourd, Leslie Grossman oraz wspomnianego już Evana Petersa, którzy pojawią się w zupełnie nowych wcieleniach. Bates zagra Ms. Meade, Porter – Dinę Stevens, Lourd – Mallory, Grossman – Coco St. Pierre Vanderbilt, natomiast Peters – fryzjera. Producentka serialu dodała również, że Ryan Murphy zaprosił do obsady „Apocalypse” wszystkie czarownice z „Sabatu”. Nie zdradziła jednak, które ostatecznie zdecydowały się powrócić.

AHS: Sabat

„American Horror Story” – ile sezonów będzie miała antologia?

Wraz z teaserem i szczegółami 8. sezonu AHS pojawiła się także informacja o kolejnej odsłonie antologii. Wcześniej potwierdzono, że Ryan Murphy zrealizuje 8 i 9 sezon serii. Teraz stacja FX ogłosiła, że powstanie również 10. sezon „American Horror Story”.

CEO stacji, John Landgraf, wyjawił w wywiadzie dla Deadline, że o 10. sezon poprosił ich sam Murphy, co bardzo ucieszyło szefów FX. Czy powstaną zatem kolejne odsłony AHS? Landgraf nie ma co do tego pewności:

"

Nie wiem. Wiele zależy od Ryana i tego, czy wciąż będzie miał inspirację. Myślę, że ósmy cykl, który jest obecnie w produkcji, jest niesamowity i szalony, i że fani naprawdę go polubią. Częścią tego, co jest fajne w „American Horror Story” jest to, że jest to antologia. Więc wszystko sprowadza się do tego, czy Ryan i jego współpracownicy – jak showrunner Tim Minear – będą wstanie wymyślić kolejną historię, którą będą podekscytowani. "

Stworzona przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka antologia od czasu swojego debiutu w 2011 roku otrzymała 15 nagród Emmy, zgromadziła dziesiątki gwiazd w obsadzie i stała się jednym z najpopularniejszych współczesnych seriali telewizyjnych. Nowy sezon, „American Horror Story: Apocalypse” zadebiutuje na FX 12 września 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale American Horror Story