10.11.2017 13:24

Aktorskie seriale w świecie „Star Wars” i uniwersum Marvela na platformie Disneya

Światy „Gwiezdnych Wojen” i filmowego uniwersum Marvela z roku na rok coraz bardziej się rozszerzają. Wygląda na to, że niebawem będą jeszcze większe. Disney ma w planach produkcję aktorskich seriali, dziejących się w obu uniwersach. 

Aktorskie seriale w świecie „Star Wars” i uniwersum Marvela na platformie Disneya
foto: materiały promocyjne

Disney powoli staje się monopolistą w dziedzinie rozrywki na wielu płaszczyznach amerykańskiego rynku. W ciągu ostatnich lat firma wchłonęła liczne studia filmowe, do których przypisane były słynne marki. Obecnie posiada między innymi Lucasfilm z kosmiczną sagą „Star Wars” oraz wydawnictwo Marvel, z przylegającym Marvel Studios, produkującym adaptacje kultowych serii komiksowych. To nie koniec podboju. Na początku listopada informowaliśmy, że Disney prowadzi rozmowy z 20th Century Fox, dotyczące przejęcia wytwórni. Gdyby do tego doszło, kinowe uniwersum Marvela poszerzyłoby się o postacie związane z Fantastic Four i X-Men. Fani filmów Fox widzą jednak negatywną stronę ewentualnej aneksji.

Niezależnie od tego, czy moloch przejmie kolejną wytwórnię, czy nie jeszcze latem 2017 roku zapowiedziano, że niebawem z Netflixa znikną wszystkie produkcje stworzone przez Disneya. Stanie się tak, ponieważ niedługo powstanie osobna platforma streamingowa Disneya, na której będziemy mogli oglądać dobrze znane i zupełnie nowe filmy i seriale produkcji domu Myszki Mickey. Serwis ma wystartować pod koniec 2019 roku. Chociaż do tego momentu jest jeszcze dużo czasu, Disney ma już pewne plany.

Jak donosi Variety, prezes firmy Bob Iger ogłosił, że platforma wyprodukuje zupełnie nowe aktorskie seriale dziejące się w uniwersach „Gwiezdnych Wojen” i Marvela. Na razie nie podano szczegółów, ale włodarze Disneya zapewnili, że w obu fikcyjnych światach istnieje bardzo dużo postaci, które mogą zostać bohaterami nowych seriali. Ponadto w ofercie ma się znaleźć kontynuacja serii „Potwory i spółka” oraz kolejny sezon „High School Musical”.

Oba uniwersa raczej szybko nie zginą. Oprócz serialowego rozszerzenia całkiem obfitych już światów, w planach są kolejne filmy. Rian Johnson zapowiedział, że stworzy kolejną trylogię „Star Wars”, 14 grudnia 2017 roku ukaże się VIII epizod sagi, a w połowie 2018 roku zobaczymy kolejny spin-off, tym razem o Hanie Solo. Filmy MCU również nie spoczywają na laurach po sukcesie „Thora: Ragnarok”. W najbliższym czasie zobaczymy „Black Panther” i kulminację 10-letniej historii w „Avengers: Infinity War”. W planach jest jeszcze kilka innych produkcji, w tym wciąż niezatytułowana 4. część „Avengers”.

Co sądzisz o pomyśle Disneya?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Disney #Gwiezdne wojny #Marvel #Star Wars