13.09.2018 12:21

Alan Wake powróci w serialu telewizyjnym

Gra „Alan Wake” zostanie zaadaptowana na serial. Produkcją zajmą się Peter Calloway - reżyser serialu „Legion” oraz , Sam Lake - twórca cyfrowego tytułu. 

Alan Wake powróci w serialu telewizyjnym
foto: materiały promocyjne

O grze „Alan Wake” pamiętają zapewne posiadacze konsoli Xbox, chociaż z czasem tytuł wyszedł również na platformie PC. Już niedługo miłośnicy mrocznych przygód pisarza będą mogli obejrzeć serial na podstawie gry. To dość ciekawa informacja, ponieważ „Alan Wake” był inspirowany telewizyjnymi produkcjami, co można było zauważyć w mechanice rozgrywki. Pozycja starała się naśladować elementy charakterystyczne dla seriali telewizyjnych, takie jak fragmentaryczność poszczególnych odcinków. 

„Alan Wake” - o czym będzie serial?

Informację jako pierwszy podał serwis Variety. Według doniesień portalu za reżyserię telewizyjnych przygód Alana Wake'a ma odpowiadać Peter Calloway. Twórca powinien być dobrze znany widzom serialu „Legion”. Psychodeliczna historia oparta na komiksach Marvela cieszy się uznaniem odbiorców, a jej niesamowity klimat będzie pasował do pokręconych wydarzeń znanych z cyfrowego tytułu. Nad serialem w roli producenta wykonawczego ma czuwać Sam Lake - autor „Alana Wake'a”. Na razie nie wiadomo, czego będzie dotyczyć fabuła serialu. Prawdopodobnie nie zobaczymy tej samej historii, którą ukazywała gra, ale pewne wątki z oryginału mają się pojawić i zostać rozbudowane. Lake zdradził jedynie, że telewizyjna produkcja będzie czerpać z pomysłu na sequel „Alana Wake'a”, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

„Alan Wake” - o czym jest gra?

Produkcja została wydana w roku 2010. Stworzyła ją Remedy Entertainment - firma słynącą z serii „Max Payne”. „Alan Wake”  jest określany jako psychologiczny dreszczowiec akcji. Głównym bohaterem jest popularny pisarz horrorów, który inspiracje do swoich powieści czerpie z koszmarów. W końcu wena się skończyła i zdruzgotany Wake postanowił ją odszukać w małym miasteczku Bright Falls w stanie Waszyngton. Wyrusza do miejscowości ze swoją żoną Alice. Szukanie inspiracji zostaje przerwane przez nieprzyjemne wydarzenie. Alice zostaje porwana, a tytułowy bohater nie pamięta, co robił przez ostatni tydzień. Rusza na ratunek żonie, napotykając na swojej drodze koszmary, które opisał we własnych powieściach. Główny bohater został oparty na fińskim pisarzu i aktorze Ilkkim Villem. Głosu Wake'owi użyczył Matthew Porretta.

Na razie nie zdradzono, kiedy możemy spodziewać się serialu „Alan Wake”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gry Legion