19.01.2017 08:29

„American Crime Story” opowie o seks skandalu z Moniką Lewinsky

Ryan Murphy zdecydował już o jakiej kolejnej sprawie będzie traktować jego serial „American Crime Story”. W przyszłości zahaczymy o skandal z Białego Domu.

„American Crime Story” opowie o seks skandalu z Moniką Lewinsky
foto: Ons.pl

„American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” zadebiutowało w 2016 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem widzów, krytyków i branży, zdobywając m.in. dwa Złote Globy czy też dziewięć statuetek Emmy. Przy takim paśmie sukcesów twórcy zaczęli myśleć coraz bardziej przyszłościowo. Teraz wiemy o czym będzie traktować 4. sezon produkcji.

Stacja FX i Ryan Murphy pracują już nad 2. sezonem, ale też nad 3. Jeszcze w 2016 roku ogłoszono, że nowe odcinki będą poświęcone huraganowi Katrina i okrucieństwom, które nastąpiły po dewastacjach spowodowanych żywiołem. Telewizja dała również zielone światło pomysłowi skupiającemu się na morderstwie Gianniego Versace. Produkcja dwóch kolejnych sezonów odbywa się jednocześnie. O efektach pracy przekonamy się w 2018 roku, ale co dalej?

Twórca odpowiedzialny m.in. za antologię „American Horror Story” oprze scenariusz 4. serii o książkę „A Vast Conspiracy: The Real Sex Scandal That Nearly Brought Down a President” autorstwa Jeffreya Toobina. Publikacja z 2000 roku opowiada o seks skandalu z Moniką Lewinsky i Billem Clintonem na pierwszym planie. Szukane są już aktorki, które wcielą się w Lewinsky oraz jej koleżankę Lindę Tripp, których zeznania pogrążyły urzędującego wówczas prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Murphy już w przypadku „Sprawy O.J. Simpsona” posiłkował się książką Jeffreya Toobina, więc już dobrze wie jak korzystać z materiału stworzonego przez pisarza. Na dany moment niejasnym pozostaje kiedy sezon poświęcony Lewinsky wejdzie w fazę produkcji. Co do daty premiery, też możemy snuć jedynie domysły. Najwcześniejszą datą wydaje się rok 2020.

Przypominamy, że Lewinsky twierdziła, iż jej relacje z prezydentem Billem Clintonem miały charakter seksualny. Miała je utrzymywać z politykiem od listopada 1995 aż do marca 1997 roku. Skandal wybuchł w 1998 roku, gdy Lewinsky opowiedziała jednej ze swych koleżanek, Lindzie Tripp, o romansie z Clintonem. Sprawą zajął się niezależny prokurator, Kenneth Starr. Clintonowi zarzucono krzywoprzysięstwo, a jego prezydentura zawisła na włosku. Ostatecznie dokończył swoją kadencję.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale American Crime Story