24.07.2018 16:34

„American Horror Story: Apocalypse” - wszystko, co wiemy o 8. sezonie serialu

8. sezon antologii grozy „American Horror Story: Apocalypse” ma być crossoverem sezonów 1. - „Murder House” i 3. - „Sabat”. Co wiemy na temat serialu?

American Horror Story 8
foto: materiały promocyjne

W 2011 roku Ryan Murphy stworzył horrorową antologię „American Horror Story”. Do tej pory ukazało się 7. sezonów serialu, ale już w 2016 roku twórca zapowiedział, że wkrótce fani zobaczą crossover, łączący w jednej historii dobrze znanych bohaterów. Poprzednie sezony „American Horror Story” tworzyły odrębne, chociaż w pewien sposób połączone ze sobą opowieści grozy. Każda z nich miała własny podtytuł, więc każdą serię można było traktować jako osobne miniseriale. 8. sezon będzie więc nowością dla widzów „American Horror Story”. Postanowiliśmy zebrać wszelkie informacje dotyczące „Apocalypse”. 

„American Horror Story 8” - crossover  „Murder House” i „Sabat”

W czerwcu 2018 roku Ryan Murphy potwierdził, że w 8. sezonie powrócą dobrze znane postacie.

Kontynuacja ma być crossoverem, który splecie ze sobą historię rodziny Harmonów - mieszkańców nawiedzonego domu z 1. sezonu oraz czarownice, uczęszczające do szkoły magii, które poznaliśmy w 3. sezonie. Jak twórcy połączą te dwie opowieści?

„American Horror Story” - o czym będzie 8. sezon serialu?

Każdy fan antologii Murphy'ego na pewno domyślił się po kilku sezonach, że każdą z opowieści można odnieść do 9 kręgów piekieł. Tę teorię potwierdził sam twórca, umieszczając na swoim Instagramie schemat przedstawiający opis każdego z sezonów. 

Do tej pory nie pojawił się jeszcze wątek lubieżników i gwałtowników. 8. sezon będzie więc dotyczył grzechów gniewu lub nieczystości. Na razie nie wiadomo, który z nich stanie się motywem przewodnim. Murphy wyznał jednak, że akcja 8. sezonu będzie działa się w przyszłości. Zapewne stąd tytuł, który oznacza apokalipsę. Grafika zapowiadająca „Apocalypse” przedstawia przerażającego niemowlaka, który prawdopodobnie jest zapowiadanym przez Nowy Testament Antychrystem.

Fani spodziewają się, że zobaczymy dorosłego Michaela Langdona, który w 1. sezonie był na pozór niewinnym chłopcem, ale finalnie okazał się dzieckiem Szatana

„American Horror Story 8” - obsada serialu

Skoro 8. sezon będzie crossoverem, oznacza to, że zobaczymy aktorów, którzy już występowali w „American Horror Story”. Powrócą więc Sarah Paulson, Kathy Bates, Evan Peters, Adina Porter, Cheyenne Jackson, Billy Eichner, Emma Roberts, Leslie Grossman oraz Billie Lourd. Na ekranie zobaczymy również nowe postacie grane przez Joan Collins, Jeffreya Bowyera-Chapmana i Kyle'a Allena. Co ciekawe Paulson i Peters grali zarówno w 1. jak i 3. sezonie, ale wcielali się w zupełnie inne postacie. Na razie nie wiadomo, kogo zagrają w „Apocalypse”.

„American Horror Story 8” - kiedy premiera?

Zazwyczaj Ryanowi Murphy'emu zależało, by kolejne sezony „American Horror Story” pojawiały się przed świętami Bożego Narodzenia. Twórca żartował, że nie chce niszczyć atmosfery świąt budzącymi krew w żyłach historiami. Z tego powodu premiera serialu zazwyczaj odbywała się we wrześniu. Podobnie będzie w przypadku „Apocalypse”, bo trafi na ekrany stacji FX 12 września 2018 roku.

Jest to jednak data amerykańskiej premiery. Na razie nie wiadomo, czy 8. sezon „American Horror Story” pojawi się tego samego dnia w Europie. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale American Horror Story