25.01.2017 10:59

„American Horror Story” połączy historie z „Murder House” i „Coven”

O możliwości połączenia ze sobą wątków z 1. i 3. sezonu „American Horror Story” słyszeliśmy już jakiś czas temu. Teraz poznaliśmy kilka interesujących szczegółów.

„American Horror Story” połączy historie z „Murder House” i „Coven”
foto: materiały prasowe

Crossover to tyle co rodzaj sequela. Charakteryzuje go to, że scala w jedno wątki przedstawione w dwóch różnych dziełach (filmach, komiksach itd.). W jednej historii pojawiają się bohaterowie znani z ów dwóch części, które teraz stają się całością. Przybliżoną definicję mamy już za sobą. Wyobraźcie sobie zatem, że historie z „Murder House” i „Coven” zostają scalone w jedną, tworząc zupełnie nową historię.

Właśnie to ma spotkać serię „American Horror Story” w jednym z kolejnych sezonów. Oto co na ten temat miał do powiedzenia Ryan Murphy, twórca telewizyjnej antologii:

"

Postać z 1. sezonu zostanie wepchnięta do świata, który znany jest z końca „Coven”, czyli czegoś w rodzaju męsko-żeńskiej szkoły czarownic. Potem historie wszystkich tych bohaterów będą się przeplatać, co jest mylące, ponieważ niektórzy wystąpili zarówno w 1. jak i w 3. sezonie. Takim przykładem jest Sarah Paulson, która prawdopodobnie będzie grać 18 postaci. "

Stacja FX zamówiła 7. sezon antologii, po czym ogłoszono, że powstanie także 8. i 9. seria „American Horror Story”. O pomysłach na fabułę przyszłych historii opowiedział John Landgraf z FX Networks:

"

Wiemy dokładnie o czym będzie przyszły sezon, ale nie wiemy jeszcze co widzów będzie czekało w 8. i 9. Ryan zobowiązał się do kontynuowania serialu i będzie zaangażowany, tak jak to było w przeszłości, w projektowanie i budowanie programu od samych podstaw. Nie mogę powiedzieć o czym potencjalnie mogą traktować 8. i 9. sezon, ale mogę wyjawić, że jestem bardzo podekscytowany tym, co nas czeka w 7. serii. Jestem przekonany, że kolejne historie będą równie oryginalne i interesujące. "

Premiera najbliższych odcinków ma się odbyć jesienią 2017 roku. Potwierdzono już, że w nadchodzących epizodach pojawią się Sarah Paulson i Evan Peters. Ryan Murphy wyznał, że tym razem nie ma zamiaru wszystkiego utrzymywać w tajemnicy, jak to miało miejsce w przypadku „Roanoke”. Oznacza to, że wcześniej zostaniemy poinformowani o treści fabuły, a także poznamy podtytuł 7. sezonu.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale American Horror Story