28.09.2017 16:06

Animowana wersja historii Siedmiu Królestw. Co działo się w Westeros przed wydarzeniami z „Gry o tron”

„Gra o tron” powoli dobiega końca. Ale przed wydarzeniami ukazanymi w serialu HBO, były tysiące lat niesamowitej historii. W sieci pojawiła się zapowiedź animowanej opowieści o Westeros. 

Animowana wersja historii Siedmiu Królestw. Co działo się w Westeros przed wydarzeniami z „Gry o tron”
foto: GameofThrones/Youtube

Siedem Królestw, Targaryenowie, Wilkory, Valar Morghulis - nawet prawdziwi fani „Gry o tron” mogą pogubić się w skomplikowanym świecie stworzonym przez George'a R. R. Martina. Serial powoli dobiega końca, ale twórcy nie ułatwiają sprawy. Ba! Jeszcze bardziej ją komplikują! Niebawem światło dzienne ujrzy 45-minutowa animowana wersja historii Westeros. W sieci ukazał się prawie 5-minutowy fragment filmu „Game of Thrones Conquest & Rebellion”, który przybliża odległą od obecnych wydarzeń serialu opowieść o Siedmiu Królestwach. 

Co działo się tysiące lat przed historią rozgrywającą się na antenie HBO? W utrzymanej w baśniowym klimacie opowieści o Westeros, poznamy losy wszystkich wielkich rodów fantastycznego świata. Na pierwszy ogień idzie ród Targaryenów i ich potężne miasto zwane Valyriańskie Włości. Pełna wersja „Game of Thrones Conquest & Rebellion” będzie niestety dostępna jedynie na bonusowej płycie Blu-Ray lub DVD, cyfrowego wydania 7. sezonu „Gry o tron”. Dodatek zarezerwowany jest dla osób, które zamówią zestaw płyt w pre-orderze. Premiera zestawu planowana jest na 12 grudnia 2017 roku. W sam raz na wigilijny prezent. 

To nie pierwsza próba ukazania historii Westeros w animowanej formie. W lipcu 2017 roku pisaliśmy o fanowskiej produkcji, która starała się przedstawić losy najważniejszych rodów Siedmiu Królestw. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron