22.11.2019 14:30

"Avengers: Endgame" - powstała wersja Monopoly inspirowana sagą Marvela

Fani gier planszowych i filmów Marvela powinni mieć powód do radości. Do sprzedaży trafiła gra Monopoly Avengers - specjalna edycja inspirowana "Infinity Saga".

Avengers: Endgame
foto: kasr z filmu Avengers: Endgame

Film "Avengers: Endgame" to kamień milowy w produkcjach Marvel Studios oraz podgatunku, jakim jest kino superbohaterskie. Ten tytuł to podsumowanie 11 lat pracy niezliczonej ilości filmowców i gwiazd, które wcieliły się w największych superbohaterów z kart komiksów. Teraz miłośnicy gier planszowych mają szansę odtworzyć wydarzenia ukazane w filmie braci Russo dzięki nowej edycji gry Monopoly inspirowanej wszystkimi dotychczasowymi filmami MCU.

Monopoly Avengers - gra inspirowana "Infinity Saga"

Monopoly to prawdziwa klasyka planszówek. Chociaż gra ma już ponad 80 lat, wciąż bawi kolejne pokolenia graczy. Żeby jednak nie było nudno, firma Hasbro co jakiś czas przygotowuje specjalne edycje Monopoly.

Stranger Things Monopoly
Stranger Things Monopoly
Przeczytaj także Monopoly "Stranger Things" już w Polsce. W jakiej cenie kupimy grę?

Najnowsza to Monopoly Avengers, która dołączyła do takich tytułów, jak Marvel Heroes Collector's Edition, Deadpool Edition, oraz Marvel Comics Collector's Edition. Najnowsza wersja przypomina ten ostatni tytuł, ale zamiast adaptacji na realia gry komisów Marvela, mamy do czynienia z przeniesieniem produkcji Marvel Studios. Zamiast klasycznych miast, pojawia się 28 superbohaterów, za pomocą których gracze walczą z Black Order - poplecznikami Thanosa, którzy zastępują tradycyjne pola stacji kolejowych. Stosy kart Szansa i Kasa Społeczna zostały zastąpione przez Stark Industries i Rękawicę Nieskończoności.

Monopoly Avengers

To jednak niejedyne zmiany w rozgrywce. Największa dotyczy przebiegu gry. Gracze mają bowiem za zadanie pokonanie Black Order, poprzez walkę z jego członkami. W zestawie oprócz kart herosów, talli Stark Industries i Rękawica Nieskończoności, znaczników nieruchomości, banknotów i kostek, znajduje się również 12 pozłacanych pionków, przedstawiających postacie znane z filmów Marvela.

Monopoly: IT
Monopoly: IT
Przeczytaj także Monopoly i Cluedo inspirowane horrorem "To". Odważysz się w nie zagrać?
Monopoly Avengers

Gra jest już dostępna w Polsce w rodzimej wersji językowej. Cena edycji Monopoly dla miłośników superbohaterów to wydatek rzędu mniej więcej 200 złotych.

Deadpool Monopoly
Deadpool Monopoly
Przeczytaj także Deadpool dostał własną wersję gry Monopoly

Zobacz też: Kleropol – polskie Monopoly z kartami na podstawie prawdziwych afer

Tagi: News Avengers Marvel Avengers 4 Monopoly