13.06.2018 11:01

Black Mariah zostaje królową Harlemu w nowym zwiastunie 2. sezonu „Luke'a Cage'a”

Luke Cage po raz kolejny stanie w obronie Harlemu. Kto tak naprawdę będzie jego przeciwnikiem? 

Black Mariah - Luke Cage 2
foto: kadr z serialu Luke Cage

2. sezon serialu „Luke Cage” już niedługo pojawi się w całości na serwisie Netflix. Fani superbohaterów Marvela po raz kolejny będą mieli okazję zobaczyć niezniszczalnego obrońcę nowojorskiej dzielnicy. W życiu Luke'a (Mike Colter) sporo się zmieniło. Nie tylko został superbohaterem ratującym Harlem przed Cottonmouthem, ale również przyłączył się do grupy Defenders. W życiu herosa nic nie jest jednak łatwe i już niedługo stawi czoła nowym przeciwnościom losu. W sieci pojawił się nowy zwiastun serialu, ukazujący, co czeka Cage'a.

„Luke Cage” sezon. 2 - Black Mariah przejmuje władzę

Każdy, kto oglądał poprzedni sezon, doskonale wie, kim jest „Black” Mariah Dillard (Alfre Woodard). To polityk bardzo podobna w swoim działaniu, do Wilsona Fiska z serialu „Daredevil”. Marzy o tym, żeby Harlem stał się istnym rajem na ziemi. Nie przeszkadza jej to jednak czerpać zysków z nielegalnych interesów, które prowadzi. W zwiastunie widzimy, że Mariah przejmuje spuściznę swojego kuzyna Cottonmoutha. Szybko okazuje się jednak, że nie tylko ona jest żądna władzy. Na jej drodze staje tajemniczy Bushmaster (Nicolas Coster), który ma moce przypominające zdolności Cage'a.

Wygląda na to, że Cage i Black Mariah będą musieli połączyć siły, żeby pokonać wspólnego wroga. Co wyniknie z tego aliansu? Przekonamy się 22 czerwca 2018 roku, kiedy cały 2. sezon trafi na platformę Netflix.

„Luke Cage” sezon. 2 - kim jest Bushmaster?

Oczywiście nowy czarny charakter został oparty na komiksowej postaci. John McIver zadebiutował w 15. numerze „Iron Fista” z 1977 roku. Pochodził z Karaibów, gdzie jako chłopiec musiał działać jako kieszonkowiec, by przeżyć. Jedna z prób kradzieży zakończyła się zabójstwem ofiary. Od tego momentu Johny zaczął piąć się po szczeblach kariery w półświatku, przybrał pseudonim Bushmaster i w końcu został szefem jednej z organizacji przestępczych. Starł się w walce z Iron Fistem i Misty Knight. Kiedy na swojej drodze spotkał Luke'a Cage'a, zapragnął posiąść jego moce. Zmusił więc osobę odpowiedzialną za eksperymenty na Cage'u, by wykonała na nim takie samo doświadczenie. Zyskał nadludzkie zdolności, ale wkrótce został pokonany i skończył sparaliżowany. 

Cage vol. 1 #12

To nie jedyna postać posługująca się pseudonimem Bushmaster. Po śmierci Jonha ksywkę przejął jego młodszy brat Quincy. Chłopak stracił ręce i nogi jako dziecko, ale firma Roxxon Oil Company wyposażyła go w bioniczne protezy. Z czasem dołączył do organizacji Serpent Society (do której należał również złoczyńca o pseudonimie Cottonmouth - nie był to jednak komiksowy Cornell Stokes) oraz grupy Villains for Hire. 

Avengers vs X-Men vol. 1 #0

Serialowy Bushmaster został jednak oparty na Johnie, chociaż niewykluczone, że pojawią się nawiązania również do Quincy'ego. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Netflix Marvel Marvel Comics Luke Cage