26.03.2019 09:30

Gwiazda "Wikingów" dołączyła do obsady "Wiedźmina". Zagra ważną postać z książki

Steve Wall, który grał Einara w "Wikingach", dołączył do obsady serialu "Wiedźmin" Netfliksa. Aktor zagra Boholta, dowódcę Rębaczy z Crinfrid. Zobaczcie zdjęcie postaci.

Wikingowie/Wiedźmin
foto: kadr z serialu Wikingowie/materiały prasowe

Na stronie Reddit.com/r/netflixwitcher pojawiło się zdjęcie przedstawiające Steve'a Walla jako Boholta, szefa grupy najemników zwanej Rębaczami z Crinfrid. Postać była jedną z głównych postaci opowiadania "Granica możliwości", które pojawiło się w tomie "Miecz Przeznaczenia" autorstwa (oczywiście) Andrzeja Sapkowskiego. Wraz z Geraltem, Jaskrem, Yennefer i innymi ciekawymi postaciami brali udział w polowaniu na smoka Villentretenmertha. Żeby nie zdradzać wam szczegółów fabularnych można powiedzieć tylko, że Rębacze są nie tylko sprytni w walce, ale również poza nią. 

Wiedźmin - gwiazda Wikingów dołączyła do obsady

Wspomniane zdjęcia zostało też udostępnione przez samego Steve'a Walla - aktor podzielił się nim na Instagramie. Potwierdził również, że zagra Boholta, czyli szefa całej bandy. Oznacza to zatem jedno - w serialu "Wiedźmin" pojawi się zatem Złoty Smok:

Wiedźmin Henry Cavill
Wiedźmin Henry Cavill
Przeczytaj także "Wiedźmin" na Netflix - pierwsze zdjęcie Geralta z planu serialu

Wydaje się, że na zdjęciu możemy zobaczyć również Anyę Chalotrę, która wciela się w Yennefer. Niestety, jakość zdjęcia nie pozwala na dokładne zidentyfikowanie postaci. W polskim serialu "Wiedźmin" Boholta zagrał świętej pamięci Marian Glinka. Rębacze bez Boholta pojawili się również w grze "Wiedźmin 2: Zabójcy królów":

Wiedźmin - kiedy premiera serialu Netfliksa?

Wall w "Wikingach" wcielał się w Einara, który był jednym z największych przeciwników Lagerthy na przestrzeni sezonów 2-4. Łącznie wystąpił w 6 odcinkach programu History. 

"Wiedźmin" zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w 2019 roku. Obecnie trwają prace nad serialem. Zdjęcia robione są w Budapeszcie, a także na Wyspach Kanaryjskich. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix