29.09.2017 14:59

Brutalność w „The Walking Dead” jest hołdem dla fanów komiksów

Producentka wykonawcza serialu AMC wypowiedziała się odnośnie brutalności i przemocy w kontekście nadchodzącej premiery 8 sezonu o przygodach Ricka i spółki.

Brutalność w „The Walking Dead” jest hołdem dla fanów komiksów
foto: materiały prasowe

Twórcy „The Walking Dead” nie mogą się zdecydować jak będzie z ich serialem. Najpierw mówią, że brutalność się zmniejszy, potem że pozostanie na tym samym poziomie, a teraz Gale Anne Hurd po raz kolejny musiała się tłumaczyć, jak to z tą przemocą u nich jest.

W rozmowie przeprowadzonej podczas wizyty na planie 8. sezonu serialu producent odpowiadała portalowi comicbook.com o najnowszej serii „The Walking Dead. Oprócz tego, rozmowa zeszła po raz kolejny na tematykę brutalności serialu:

"

Słuchajcie, serial jest na podstawie komiksów. Jedyne co zmieniliśmy w pierwszym odcinku siódmego sezonu, to ilość zgonów – w komiksie ginie jedna osoba, w serialu dwie. Setne wydanie komiksu było bardzo brutalne. Musimy pamiętać, że bez fanów komiksów nie bylibyśmy w stanie zrobić tego serialu. To ważne, aby się z tym pogodzić. Niektóre sceny są klatka po klatce takie same w oryginale, jak i naszym show. Ale to minęło. Musiało być przegięte, aby oddać hołd komiksom, żeby dobrze zaprezentować jaką postacią jest Negan, a także przygotować ludzi na nadchodzącą wojnę "

Miło słyszeć, że twórcy starają się zadowolić oryginalnych fanów twórczości Roberta Kirkmana. Pozostając przy liczbie 100. – tym numerem opatrzony jest pierwszy odcinek 8. sezonu „The Walking Dead”. Przypominamy, że niedawno ukazał się nowy zwiastun produkcji, a premiera nowego sezonu odbędzie się 23 października 2017 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: #Seriale #The Walking Dead