13.09.2018 18:01

Jak wyglądają 16. urodziny czarownicy? Teaser „Chilling Adventures of Sabrina” przyprawia o dreszcze

Netflix zaprezentował pierwszy, niepokojący teaser serialu „Chilling Adventures of Sabrina” – przerażającej wersji opowieści o nastoletniej czarownicy. 

Chilling Adventures of Sabrina teaser
foto: kadr z teasera "Chilling Adventures of Sabrina"

Przerażające „Happy Birthday To You”, świece, dom w głębi lasu i samochód na ciemnej, pustej drodze – tak zaczyna się pierwszy teaser wyczekiwanego serialu Netfliksa „Chilling Adventures of Sabrina”. Później jest tylko gorzej. Pojawiają się czarownice o trupich twarzach, mężczyzna z głową kozła i modły nad pentagramem. Wszystko wskazuje na to, że twórcy serialu nie żartowali porównując nową produkcję o Sabrinie, nastoletniej czarownicy, do „Egzorcysty” i „Dziecka Rosemary”.

Chilling Adventures of Sabrina

„Chilling Adventures of Sabrina” - teaser serialu

Zarówno plakat, jak i pierwszy zwiastun serialu „Chilling Adventures of Sabrina” sugerują, że opowieść o nastoletniej czarownicy rozpocznie się od jej 16. urodzin. Jak wygląda „słodka szesnastka” Sabriny? Niepokojąco, mrocznie i... bardzo obiecująco. Zobaczcie sami:

„Chilling Adventures of Sabrina” - kiedy premiera?

„Chilling Adventures of Sabrina” jest mroczną opowieścią o dorastaniu czarownicy, znanej telewidzom z sit-comu z lat 90. Tym razem jednak jej historia zamiast śmiechu ma wywołać dreszcze.

Nowy serial jest adaptacją uznanego komiksu o tym samym tytule, w którym Sabrina musi poradzić sobie ze swoją dwoistą naturą – zwyczajnej nastolatki i czarownicy,  która musi stawić czoła siłom zła zagrażającym jej i jej bliskim.

Sabrina 2018 serial Netflix

Twórcą serialu i autorem scenariusza jest showrunner „Riverdale” i dyrektor kreatywny Archie Comics, Roberto Aguirre-Sacasa. Aguirre-Sacasa jest też producentem wykonawczym oraz autorem komiksowego pierwowzoru.

W tytułową rolę w „Chilling Adventures of Sabrina” wciela się Kiernan Shipka, jako ciotki Spellman partnerują jej Miranda Otto i Lucy Davis. Chłopaka czarownicy zagra Ross Lynch. W serialu pojawią się też Michelle Gomez, Chance Perdomo, Jaz Sinclair, Richard Coyle, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Abigail Cowen, Lachlan Watson oraz Bronson Pinchot.

Premiera „Chilling Adventures of Sabrina” na Netflix odbędzie się tuż przed Halloween – 26 października 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Zwiastuny Sabrina, nastoletnia czarownica Chilling Adventures of Sabrina