14.12.2016 11:07

Co nas czeka w dalszej części 7. sezonu „The Walking Dead”?

Przed nami wciąż wiele pytań bez odpowiedzi w kwestii nowych odcinków „The Walking Dead”. Pokazano zwiastun drugiej połowy 7. sezonu serialu o zombie. Co nas czeka?

Co nas czeka w dalszej części 7. sezonu „The Walking Dead”?
foto: kadr z wideo

Uwaga! Tekst zawiera potencjalne spoilery, więc czytacie na własną odpowiedzialność.

W emisji „The Walking Dead” czeka nas przerwa, która potrwa do 12 lutego 2017 w Stanach Zjednoczonych i do 13 lutego 2017 roku w Polsce. W 8. odcinku o tytule „Hearts Still Beating” zobaczyliśmy jak Rick wraz ze swoją grupą udał się na Wzgórze, by ponownie połączyć się z Maggie, Sashą i Enid. Czekał tam też Daryl, który z pomocą Jezusa uciekł z obozu Zbawców. Dixon wręczył Rickowi jego rewolwer, co możemy czytać jako symboliczne znalezienie w sobie siły przez bohatera, który ma teraz zamiar zjednoczyć poszczególne grupy w walce z Neganem.

Zapowiedzią rewolucji na ziemiach, gdzie największym wrogiem człowieka nie są żywe trupy, a inni ludzie, jest plakat drugiej połowy sezonu z wymownym hasłem „Rise Up”:

walking-dead-key-art

Co ciekawsze udostępniono już również sneak peak 2. połowy sezonu, a także trwający blisko minutę fragment 9. odcinka:

Możemy spodziewać się długich pertraktacji bohaterów, gdyż można być pewnym, że nie każdy będzie chętny do tego, aby stanąć do otwartej walki z Neganem. Rick wybierze się też do Królestwa, a to oznacza, że prawdopodobnie spotka się tam z Morganem i Carol. Bohaterowie są również w posiadaniu krótkofalówki Zbawców, więc mogą podsłuchiwać toczące się tam rozmowy i na tej podstawie być zawsze krok przed nimi.

Cóż, czekamy z niecierpliwością. Jednak potwierdzono już, że Jeffrey Dean Morgan, odtwórca roli Negana, pojawi się w 8. sezonie, więc Rick i reszta ocalałych nie zdążą się z nim w pełni rozprawić na przestrzeni kolejnych 8 epizodów.

Co o zmianie postawy Ricka ma do powiedzenia odgrywający go aktor, czyli Andrew Lincoln?

"

W ostatnim odcinku panował totalny chaos. Z punktu widzenia Ricka była to dla niego podróż, w której zrozumiał, że jest to sytuacja bez wyjścia. Zbawcy pozostaną bezlitośni i zamierzają wciąż zabierać wszystko, aż reszta pozostanie z niczym. Będą kłamać i terroryzować społeczność. Doświadczenia z niemal samobójczą misją na jeziorze z Aaronem i powrót z dobrami, a następnie widok Aarona pobitego niemal na śmierć, potem kolejne zabójstwo dwóch obywateli Alexandrii, sprawiły że Rick doszedł do wniosku, że ten układ nigdy dobrze nie zadziała. "

Lincoln opowiedział jaki jest nowy Rick w porównaniu do tego z przeszłości.

"

Przez ostatnie osiem odcinków został pozbawiony dumy. W ciągu ostatnich lat był u szczytu sił, pycha determinowała wiele z jego osądów. Jeszcze niedawno był bardziej współczującym, taktownym liderem i dyplomatą. Kimś kto jest bardziej ostrożny. Teraz widzimy człowieka potrafiącego wznieść rebelię i nawet w tym widać lekkość i ładunek, które na nowo się w nim pojawiły. "

Czekając na nowe odcinki możecie się dowiedzieć gdzie zginęło więcej postaci - w „Grze o tron” czy „The Walking Dead”, a także jak wyglądał casting na zombie do parku rozrywki związanego z serialem.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale The Walking Dead