08.02.2018 16:05

Wiemy, kto zastąpi Prue, Piper i Phoebe w reboocie „Czarodziejek”. Jedna z sióstr będzie lesbijką

Nowa wersja serialu „Czarodziejki” zaczyna nabierać kształtów. W sieci pojawiły się opisy głównych bohaterek i ich chłopaków oraz... dziewczyn.

Wiemy, kto zastąpi Prue, Piper i Phoebe w reboocie „Czarodziejek”. Jedna z sióstr będzie lesbijką
foto: FaceToFace/REPORTER/EASTNEWS

Niezależnie od tego, jak bardzo Holly Marie Combs nie życzy sobie nowych „Czarodziejek” i jakie zdanie ma na ich temat Shannen Doherty, reboot niezwykle popularnego i wyjątkowo kobiecego serialu z przełomu wieków powstaje i coraz więcej o nim wiadomo. 

Nowe „Czarodziejki” - co już wiemy?

Nowy serial będzie rebootem pierwszego, a zatem opowie nową historię na ten sam temat. Miejsce Prue, Piper i Phoebe oraz ich przyrodniej siostry Paige zajmą dziewczyny, których rodzice również byli przywiązani do jednej literki. Macy, Mel i Madison Pruitt to siostry z miasteczka uniwersyteckiego, które odkrywają, że są czarownicami i od tego dnia - podobnie jak ich poprzedniczki - starają się uratować świat i znaleźć równowagę pomiędzy walką z demonami a życiem prywatnym. Jak czytamy w oficjalnym opisie, serial ma być szalony, zabawny i przede wszystkim feministyczny.

Kim będą siostry Pruitt?

Czarodziejkami, to dość oczywiste. Dzięki portalowi TVLine, który dotarł do castingowych opisów postaci, dowiedzieliśmy się jednak czegoś więcej.

  • Macy ma być bystrym naukowcem z doktoratem z fizyki kwantowej i wiekowo zbliżać się do trzydziestki. Kiedy wraz z chłopakiem, Galvinem, przeprowadza się do Hilltowne w Michigan, by pracować w uniwersyteckim laboratorium, zaczyna odkrywać, że jest spokrewniona z Mel i Madison. Jej mocą będzie telekineza. 
  • Mel Pruitt została opisana jako obdarzona silną wolą feministka, która jest bardzo wrażliwa i jednocześnie uzależniona od kontroli. Ma ok. 25 lat i jest lesbijką. Po tragicznym wypadku, z którym nie potrafi się pogodzić, staje się złośliwa, a nawet agresywna, odpychając tych, którzy próbują jej pomóc, nawet własną dziewczynę - detektyw Soo Jin. Mel jest obdarzona mocą zatrzymywania czasu.
  • Madison Pruitt to najmłodsza z sióstr, w wieku ok. 18 lat. Jest atletką, studentką należącą do bractwa i w przeciwieństwie do starszej siostry Mel za wszelką cenę stara się wpasować w otoczenie. Jest przerażona wizją bycia czarownicą. Jej mocą jest czytanie w myślach. 

Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w powyższe postaci. Jak donosi TVLine, twórcy szukają aktorek o dowolnej narodowości. 

Pozostali bohaterowie rebootu „Czarodziejek”

Prócz głównych bohaterek, w serialu pojawią się też ich partnerzy i partnerka. Gavin, chłopak Macy, ma być filmowcem, który realizuje filmy dokumentalne. Dziewczyna Mel, Soo Jin, jak wynika z powyższego opisu, będzie policjantką, zaś na Madison tęsknym wzrokiem będzie spoglądał jej były chłopak Brian. Czarodziejkom towarzyszyć będzie również zabójczo przystojny anioł stróż (Whitelighter) o imieniu Harry.

Pilot serialu zamówiła amerykańska stacja CW. Jego pomysłodawczynią jest Jennie Urman. Scenariusz stworzy Amy Rardin, która wraz z Jessicą O’Toole także go wyprodukuje. Reżyserią zajmie się Brad Silberling. Wszyscy stworzyli wcześniej inny serial CW – „Jane the Virgin”.

Natalia Hluzow
Tagi: Czarodziejki Seriale News