26.01.2018 16:53

Popularny serial o magii doczeka się rebootu. Pamiętacie tę produkcję?

Moc Trzech zatriumfuje po raz kolejny. Stacja CW zamówiła nową wersję słynnej telewizyjnej produkcji z początku XXI wieku.

Popularny serial o magii doczeka się rebootu. Pamiętacie tę produkcję?
foto: kadr z serialu

Moda na wszelkie rebooty, remaki i sequele trwa. I to nie tylko w kinie, gdzie triumfy święcą „Blade Runner 2049”, „Jumanji: Welcome to the Jungle” czy setna część „Gwiezdnych wojen”. Telewizja i platformy streamingowe również postanowiły sięgnąć po stare, sprawdzone przepisy i przywrócić na ekran uwielbiane przed laty postaci. Szczególną popularnością cieszą się w tej kwestii osoby obdarzone magicznymi mocami. Po „Sabrinie, nastoletniej czarownicy” przyszedł więc czas na… „Czarodziejki”!

O czym był serial „Czarodziejki”?

W latach 1998 – 2006 Shannen Doherty, Holly Marie Combs i Alyssa Milano wcielały się w siostry Halliwell, które po odziedziczeniu domu po zmarłej babci odkryły, że są potomkiniami potężnych czarownic i że każda z nich jest obdarzona unikatową magiczną mocą. Od tego czasu pozaziemski świat nie dawał im spokoju i wciąż musiały zmagać się nie tylko z codziennymi problemami, ale też z demonami, duchami i wszelkiej maści złoczyńcami.

„Czarodziejki” łączyły w sobie wiele gatunków – od horroru, przez fantasy po komedię obyczajową i melodramat. Serial dzierżył też zaszczytny tytuł najdłużej trwającego serialu, w którym głównymi bohaterkami są kobiety, od stycznia 2006 roku aż do maja 2012, kiedy z tronu strąciły go „Gotowe na wszystko”.

W czołówce serialu przez 8 lat słuchaliśmy piosenki „How Soon Is Now?” The Smiths w wykonaniu Love Spit Love.

Kto zrealizuje reboot serialu „Czarodziejki”?

Pilot serialu zamówiła amerykańska stacja CW. Akcja rebootu będzie toczyła się we współczesności, a nie jak zapowiadano wcześniej w latach 70. Czy nowe „Czarodziejki” będą kontynuacją serii z przełomu wieków, czy ponownie opowiedzą o Prue, Piper i Phoebe? O tym przekonamy się już niebawem, kiedy tylko powstanie zarys nowego serialu.

Jego pomysłodawczynią jest Jennie Urman. Scenariusz ma napisać  Amy Rardin, która wraz z Jessicą O’Toole zajmie się produkcją. Serial wyreżyseruje Brad Silberling. Wszyscy wspomniani twórcy pracowali wcześniej nad realizacją innego serialu CW – „Jane the Virgin”.

Czy nowe „Czarodziejki” trafią do Polski? I kto wcieli się w siostry Halliwell bądź ich następczynie? Będziemy informować Was na bieżąco! 

Natalia Hluzow
Tagi: Czarodziejki News Seriale