19.06.2019 12:07

Czego nie zobaczymy w "Euforii"? HBO narzuciło twórcom kontrowersyjnego serialu określone zasady

"Euforia" to nowy serial HBO, który wzbudził liczne kontrowersje jeszcze na długo przed premierą. Produkcja w bezpardonowy sposób przedstawia patologię w środowisku nastolatków. Czego jednak na ekranie nie ujrzymy? Stacja narzuciła twórcom pewne wymogi.

Foto: kadr z serialu "Euforia"
Foto: kadr z serialu "Euforia"

Choć już w pierwszych odcinkach widzimy 30 penisów w zaledwie jednym ujęciu, gwałt na nieletniej oraz stosunek nastolatków w miejscu publicznym, okazuje się, że nawet takie produkcje mają pewne ograniczenia. Twórca "Euforii", Sam Levinson, wyznał w jednym z wywiadów, że stacja HBO narzuciła mu pewne zasady.

Czego nie zobaczymy w "Euforii"? Zakazy HBO

W rozmowie z The Hollywood Reporter Sam Levinson wyjawił jedno z ograniczeń, którego zmuszony był przestrzegać tworząc serial. Na planie "Euforii", podobnie jak w przypadku "Gry o tron" i "The Deuce", pracowała koordynatorka scen intymnych. Pełniąca tę funkcję Amanda Blumenthal dbała, by w trakcie zdjęć nie przekraczano granic intymności i komfortu aktorów, nawet w przypadku scen seksu. W ten oto sposób twórcy byli w stanie zadbać, by nikt nie został zmuszony do robienia czegoś, co w jego ocenie przekracza pewne granice. Co więcej, istnieją zapisy prawne narzucające określone reguły w kwestii scen seksu. Jednym z nich jest zakaz intymnych zbliżeń na przednim siedzeniu samochodu.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także Seks, przemoc i narkotyki - o czym jest nowy, kontrowersyjny serial „Euforia”?
"

Jest kilka przepisów prawnych. Przykładowo nie wolno im uprawiać seksu na przednim siedzeniu, gdyż zgodnie z umową mogą robić to jedynie na siedzeniu tylnym. Dlatego jeśli dwójka bohaterów całuje się na przednim siedzeniu, a zbliżenie przeradza się następnie w pieszczoty lub coś podobnego, Amanda [koordynatorka scen intymnych – przyp. red.] może powiedzieć coś w tylu: "Sam, musisz to wyciąć". Pytam "Dlaczego? Przecież oni mają uprawiać seks" i w odpowiedzi słyszę "Umowa zakłada seks na tylnym siedzeniu, nie na przednim".

Kontrakty zawarte z HBO są bardzo szczegółowe pod względem tego, co można, a czego nie można pokazać w serialu, bazując na tym, co jest zawarte w scenariuszu. Jest mnóstwo tego typu technicznych kwestii i to, co jest świetne w posiadaniu koordynatora scen intymnych na planie to fakt, że ja się nie muszę nimi zajmować. "

"Euforia" – gdzie oglądać?

Premiera serialu "Euforia" odbyła się w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku o godzinie 21:10 na kanale HBO. Kolejne odcinki ukazywać się będą każdego poniedziałku. Produkcja dostępna jest również za pośrednictwem platformy HBO GO.

Zobacz też: 12 seriali, które wzbudziły najwięcej kontrowersji

Tagi: Seriale HBO