15.02.2019 13:29

"Czy boisz się ciemności?" nie tylko jako film. Nickelodeon zapowiada powrót serialu

Stacja Nickelodeon zapowiedziała, że wznowi słynny serial z lat 90. "Czy boisz się ciemności?". Co ciekawe równolegle trwają prace nad filmem na podstawie telewizyjnej antologii strasznych historii dla młodzieży. 

Czy boisz się ciemności?
foto: materiały promocyjne

Fani horroru wychowani w latach 90. na pewno pamiętają dwa konkurujące ze sobą seriale grozy dla młodszych widzów. W Polsce na kanale Fox Kids można było oglądać "Gęsią skórkę". Natomiast stacja RTL 7 emitowała "Czy boisz się ciemności?". Ten drugi tytuł różnił się od pierwszego przede wszystkim tym, że był utrzymany w bardziej poważnym tonie, a historie w nim ukazane, często miały mądrzejsze morały, niż śmieszno-straszne opowieści na podstawie książek R.L. Stine'a. Nic dziwnego, że wielu widzów obu produkcji wraca myślami do czasów, gdy przez palce oglądali je jako dzieci. Hollywood wie, że sentyment sprzedaje się najlepiej. Z tego powodu powołano do życia filmowe uniwersum "Gęsiej skórki". "Czy boisz się ciemności?" nie jest jednak gorsze. Nie tylko doczeka się kinowej wersji, ale również nowych odcinków serialu. 

Poznajcie klauna-kanibala, który przeraziłby nawet Pennywise'a. Do sieci trafił zwiastun horroru "Crepitus"
Poznajcie klauna-kanibala, który przeraziłby nawet Pennywise'a. Do sieci trafił zwiastun horroru "Crepitus"
Przeczytaj także Poznajcie klauna-kanibala, który przeraziłby nawet Pennywise'a. Do sieci trafił zwiastun horroru "Crepitus"

"Czy boisz się ciemności?" - serial powróci na antenę Nickelodeon

Jakiś czas temu informowaliśmy, że wkrótce zobaczymy filmową wersję kanadyjskiego serialu grozy. Okazuje się, że od przybytku głowa nie boli, bo twórcy postanowili reaktywować serial. Oryginalnie antologia "Czy boisz się ciemności?" zadebiutowała pod koniec roku 1990. Cieszyła się tak dużą popularnością, że ciągnięto ją przez 5 kolejnych sezonów aż do roku 1996. 

Po trzech latach przerwy reaktywowano serial. Powołano wtedy do życia 2 kolejne sezony i zakończono produkcję. Fani byli wówczas przekonani, że na dobre pożegnali się z "Czy boisz się ciemności?". Jednak po prawie 20 latach od premiery ostatniego odcinka, przedstawiciele Nickelodeon postanowili dać tytułowi drugą szansę. Serwis Bloody Disgusting podaje, że wkrótce zobaczymy nowych członków Stowarzyszenia Ciemności, którzy będą spotykać się w lesie, by opowiadać sobie nawzajem różne przerażające historie. Miniseria ma być powiązana z filmem. Na razie nie podano na jej temat żadnych szczegółów.

"Czy boisz się ciemności?" - kiedy premiera?

Na serial będziemy musieli trochę poczekać. Film rozpoczął już jednak prostą drogę na kinowy ekran. Produkcja w reżyserii D.J. Caruso ma zadebiutować za kilka miesięcy. Film "Czy boisz się ciemności?" zobaczymy już 4 października 2019 roku. Zapowiada się sentymentalne Halloween. 

>>Zobacz też: Jak będzie wyglądał Pennywise w drugiej części filmu „To”?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Horror Czy boisz się ciemności