29.10.2018 12:54

Czy ostatni odcinek "The Walking Dead" zasugerował w jaki sposób zginie Rick Grimes?

Grany przez Andrew Lincolna Rick Grimes już niedługo opuści obsadę "The Walking Dead". Koniec 4. odcinka 9. sezonu serialu może sugerować widzom, w jaki sposób bohater poniesie śmierć.

Czy ostatni odcinek "The Walking Dead" zasugerował w jaki sposób zginie Rick Grimes?
foto: kadr z serialu The Walking Dead

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

O tym, że postać, w którą od 7 lat wciela się Andrew Lincoln, w końcu umrze, twórcy poinformowali na długo przed premierą 9. sezonu "The Walking Dead". Nie zdradzono jednak w jaki sposób jeden z głównych bohaterów wyzionie ducha. Pojawiła się jedynie informacja, że fani pożegnają Ricka Grimesa mniej więcej w połowie nowej odsłony przygód ocalałych w świecie zombie. W połowie października 2018 roku na oficjalnym Twitterze serialu zdradzono, że Rickowi nie zostało już wiele czasu. 4. odcinek zakończył się cliffhangerem, który może sugerować, w jaki sposób Rick zostanie pozbawiony życia.

"The Walking Dead" sezon 9 odcinek 4 - jak zginie Rick Grimes?

Wielkim zaskoczeniem 8. sezonu serialu była śmierć Carla Grimesa. Jedyny syn Ricka zginął, próbując pomóc jednemu z potrzebujących ludzi. Niestety ukąsił go zombie i wkrótce chłopak umarł. Przed śmiercią prosił jednak ojca, by zbudował lepszy świat, opierając się na litości i współczuciu, ponieważ w nowej rzeczywistości za dużo jest negatywnych zachowań, które sprawiają, że tytuł serialu z odcinka na odcinek coraz bardziej zaczyna odnosić się do ludzkich bohaterów, a nie do żywych trupów. Rick poszedł za wizją podsuniętą mu przez umierającego syna, co prawdopodobnie sprowadziło na niego klęskę.

Nie wszyscy byli zdania, że łaska jest najlepszym sposobem na przeżycie w świecie pełnym zdegenerowanych ludzi i ożywionych zwłok. Daryl i Maggie postanowili podstępem wywabić Ricka z Aleksandrii, by dokonać kary śmierci na Neganie. Daryl i Rick wkrótce wpadli w pułapkę - dwie grupy zombie, które ich wyczuły. Postanowili wspólnie wywalczyć sobie drogę ucieczki. Dixon odbył z Grimesem poważną rozmowę na temat przyszłości osady. Stwierdził, że nie wszyscy są wstanie wybaczyć ludziom Negana. Nalegał, żeby Rick odpuścił sobie utopię zarysowaną przez jego zmarłego syna.

Wkrótce zombiaki ponowiły atak, a Rick i Daryl postanowili się rozłączyć, by toczyć walkę z potworami na dwóch frontach. Grimes został, by bronić mostu dzielącego zombie od Alexandrii, a Dixon pojechał na koniu, by zobaczyć, co obudziło zombiaki. Niestety żywe trupy spłoszyły konia Grimesa i mężczyzna spadł na ziemię, nadziewając się na stalowy drut, wystający z ruin budynku. Pręt przebił jego brzuch. Unieruchomiony bohater został pozostawiony na pastwę wygłodniałych stworów. Odcinek kończy się tym szokującym wydarzeniem.

"The Walking Dead" - czy zombie zjedzą Ricka?

Prawdopodobnie upadek z konia okaże się gwoździem do trumny głównego bohatera serialu. Jeśli nie zostanie zjedzony przez żywe trupy, prawdopodobnie zginie w skutek rany, której doznał podczas wypadku. Oczywiście twórcy mogą bawić się z widzami w kotka i myszkę. Być może w następnym odcinku zobaczymy, jak Daryl w ostatniej chwili ratuje Ricka, który potem zginie w zupełnie inny sposób. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że koniec Grimesa rozpoczął się w 4. docinku.

Bohater znalazł się w podobnej sytuacji, w jakiej był w 1. odcinku 1. sezonu. Sam, ranny, pośród wygłodniałych zombie, szukał drogi ucieczki w nowym świecie rodem z koszmaru. Czy jego śmierć będzie odniesieniem do tego momentu? Dowiemy się w najbliższą niedzielę, 4 listopada 2018 roku. 5. odcinek 9. sezonu "The Walking Dead" w Polsce trafi na stację FOX.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead