22.03.2018 13:54

Czy w „Legends of Tomorrow” pojawi się Doktor Fate?

W 15 odcinku 3. sezonu serialu o superherosach DC, Constantine nie był jedyną postacią, która ponownie połączyła siły z Legendami. Do programu powrócił również Gary Green, który według fanów może być kimś więcej, niż tylko ciapowatym pracownikiem Biura Czasu.

Gary Green i Doktor Fate
foto: kadr z wideo/ materiały prasowe

Wyemitowany 19 marca 2018 roku odcinek pod tytułem „Necromancing the Stone” zawierał powrót Johna Constantine'a (Matt Ryan) do serialu, ale oprócz tego, fani znów mieli okazje zobaczyć w akcji Gary'ego Greena, pociesznego i nieco ciapowatego pracownika Biura Czasu, które zajmuje się pilnowaniem porządku na osi czasu.

Agent Green starał się pomóc Constantinowi i Avie w uratowaniu duszy Sary Lance/ White Canary, czyli liderki Legend. Bardziej uważnych widzów zaintrygował sposób, w jaki Gary rozwiązał problem i pomógł kobiecie uwolnić się spod panowania demona Mallusa. Według wielu z nich, Green nie jest zwykłym agentem Biura Czasu, tylko dużo potężniejszym czarodziejem, Doktorem Fatem.

Gary Green jako Doktor Fate?

Gary porównał problem Legend do kampanii z gier typu Dungeons & Dragons, w którą ostatnio miał okazję zagrać. Pod koniec odcinka, zostaje nawet mistrzem gry dla drużyny i Constantine'a. Sprawa wydaje się być błaha, ale Doktor Fate jest potężnym czarodziejem w uniwersum DC, który często steruje losem ludzi, do czego również pojawia się nawiązanie - agent biura czasu chwali się, że w grze jest warlockiem na 9. poziomie. Przypadek, czy może zwiastun tego, co czeka na bohatera w niedalekiej przyszłości?

Same easter eggi związane z Doktorem Fatem nie są dla seriali DC niczym nowym - w końcu w domu Constantine'a w pierwszym sezonie jego serialu widzimy hełm mistycznego superherosa DC. W samych komiksach demonolog i Pan Porządku są czymś w rodzaju „przyjaciół” i często pomagają sobie w rozwiązywaniu problemów. Po tym, jak CW potwierdziło, że Matt Ryan dołączy na stałe do obsady serialu, wielce prawdopodobne jest, że twórcy będą chcieli jeszcze bardziej eksplorować magiczną stronę DC. Czyżbyśmy w 4. sezonie „Legends of Tomorrow” mieli zobaczyć współpracę między Constantinem a Doktorem Fatem?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale