15.05.2018 14:25

DC ogłosiło, że powstanie serial „Doom Patrol”. W produkcji pojawi się Cyborg

Detective Comics wyprowadzają ofensywę na polu seriali. Produkcja zadebiutuje na platformie streamingowej DC Universe, a jej pierwszy sezon ma zawierać 13 odcinków.

DC ogłosiło, że powstanie serial „Doom Patrol”. W produkcji pojawi się Cyborg
foto: materiały prasowe

Po ogłoszeniu rozpoczęcia prac nad serialami takimi jak „Titans”, „Swamp Thing”, czy „Young Justice”, DC proponuje fanom przygody mniej znanych superbohaterów wchodzących w skład drużyny Doom Patrol. Oryginalnie drużyna składała się z Robotmana, Negative Mana, Elasti-Girl i Crazy Jane, a zespołem kierował szalony naukowiec dr Niles Caulder, znany również jako The Chief.

Warner Bros. Television zapowiedziało powstanie serialu, potwierdziło, że emitowany będzie na ich platformie streamingowej DC Universe, a także poinformowało, że pierwszy sezon będzie zawierał 13 odcinków. Oprócz tego, twórcy opublikowali opis fabuły produkcji, w której pojawi się znany z „Ligi Sprawiedliwości” Cyborg, w którego wciela się Ray Fisher:

"

„Doom Patrol” to nowe spojrzenie na najbardziej ukochanych odrzutków DC: Robotmana, Negative Mana, Elasti-Girl i Crazy Jane, którym lideruje doktor Niles Caulder, zwany także jako The Chief. Członkowie grupy przeszli straszne wypadki, które obdarzyły ich nadludzkimi umiejętnościami, ale jednocześnie miały ogromny wpływ na ich psychikę. Załamani nastolatkowie znajdują pociechę w The Chiefie, który postanawia dać im powody do życia i używania ich umiejętności - zakłada grupę superbohaterów, która jednocześnie jest dla nich terapią. Fabuła serialu rozpocznie się po wydarzeniach przedstawionych w „Titans”. Doom Patrol to grupa dziwolągów, która znajdzie się w miejscu, w którym nigdy nie spodziewała się być - z prośbą o pomoc zwróci się do nich sam Cyborg, który przedstawi im misję trudną do odrzucenia. Przestrzega jednak młodych herosów, że ich życia już nigdy, przenigdy, nie będą takie same. "

Kto zagra w nowym serialu DC Doom Patrol?

DC planuje zatem zrobić coś, przed czym Marvel broni się od dobrych kilku lat - mianowicie pokazać bohatera z filmów w serialu. Chociażby za to należą im się brawa za odwagę. Chyba, że serialowy Cyborg okaże się być całkowicie oddzielną postacią, tak jak Superman, którego widzieliśmy w „Supergirl”. Wtedy taki obrót sytuacji byłby raczej niezbyt satysfakcjonujący dla fanów Detective Comics.

Nie poznaliśmy jeszcze obsady produkcji, ale możemy spokojnie założyć, że postaci z Doom Patrol, które pojawią się w „Titans” prawdopodobnie wystąpią również i w ich własnym serialu. Wiemy, że w rolach głównych wystąpią Bruno Bichir jako The Chief, Jake Michaels, który wcieli się w Robotmana, a także April Bowlby, która wystąpi w roli Elasti-Girl.

kadr z komiksu Doom Patrol #1

Kiedy premiera Doom Patrol?

Produkcją serialu zajmą się Geoff Johns oraz Greg Berlanti, którzy dla fanów DC raczej nie będą postaciami obcymi - panowie współpracują z Detective Comics od wielu lat, a między sobą wyprodukowali takie filmy jak „Wonder Woman”, czy seriale „Arrow” i „The Flash”. Na razie nie znamy daty premiery „Doom Patrol”, ale skoro fabuła będzie się rozgrywała po wydarzeniach z „Titans”, to spokojnie możemy założyć, że serial nie pojawi się wcześniej, niż w 2020 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale DC Comics DC Universe Doom Patrol